Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 11:01 Bu haber 903 kez okundu
 
15 TEMMUZ MESAJLARI
Vali Ekinci, AK Parti, CHP, BİŞHAK ve Ülkü Ocakları 15 Temmuz mesajı yayınladı
Gündem Haberi


Vali Kadir Ekinci ’15 Temmuz Demokrasi  ve Milli Birlik Günü’ ile ilgili bir mesaj yayınladı. Vali Ekinci mesajında, “Aziz milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişimi üzerinden üç yıl geçti. Hamdolsun ki milletimiz dayandığı sağlam inanç ve ahlaki değerlerle bu ihanet şebekesini ve tuzaklarını el ele, omuz omuza vererek püskürtmüş ve akim bırakmıştır. Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle, din, dil ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın milli ve manevi dinamiklere yaslanarak tek vücut olan kahraman milletimiz, medeniyet tarihinden aldığı bilinç ile dâhili ve harici bedhahlara geçit vermemiş, şanlı tarihine hürriyet aşkı yüklü yeni bir sayfa eklemiştir.
Merhum Mehmet Akif yıllar önce bu yüce davranışı şu sözlerle özetlemişti: 'Asım'ın nesli diyordum ya, nesilmiş gerçek. İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek.’
Hamdolsun, ecdadın gökten inerek o pak alınları öptüğü bu müstesna duruş ile milletimiz kendi tarihinin öznesi olmuştur. Derin bir şuurun tezahürü olarak, ülkenin bölünmez bütünlüğü ve istikbali için hiç tereddüt geçirmeden sokaklara dökülerek göğsünü hain darbecilere siper eden ve ‘ulusun, korkma, nasıl böyle bir imanı boğar’ diyen aziz milletimiz sonraki kuşaklara eşsiz bir örneklik sergilemiştir. Çelik ve demir karşısında kitap ve hikmet; inkâr ve ihanet karşısında iman ve sadakat; geçici menfaatler karşısında ölümsüz değerler bir kez daha galip gelmiştir.
15 Temmuz direnişi maşeri vicdanda adanış, gaza ve şehadet duygusunun hala ne kadar canlı olduğunun ve milletimizin devraldığı mirası koruma konusunda hala ne kadar hassas olduğunun en güzel kanıtıdır. Bu örnek tarihten günümüze Bedir, Uhud, Malazgirt, Kut’ül Amare ve Çanakkale ruhunun hala ne kadar iri ve ne kadar diri olarak toplumun kalbinde ve aklında durduğunu göstermektedir.
Bu bilinç, rüyalara ve korkulara dayalı bir egemenlik alanı üzerinden halkları afyonlayan çarpık din anlayışlarına dün olduğu gibi bundan sonra da müsaade etmeyeceğini haykırmıştır.  Karanlık dehlizlere karşı hakkın ve hakikatin yanında duruşunu perçinleyen aziz milletimiz, bildiğimiz ve bilmediğimiz düşmanlarımıza karşı dirilişin ve direnişin gurur abidesi olmuş; huzurun ve istikrarın güvencesi olduğunu haykırmıştır.
15 Temmuz gecesinde yaşadıklarımız her daim teyakkuz halinde olmamız, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemiz ve zinhar gafletten uzak kalmamız gerektiğini bize ihbar etmektedir. Zira bayrak, toprak ve istiklal, şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere en yüce emanetidir. Bizler de şehitlerimizin ve gazilerimizin bu aziz emanetlerini sonraki nesillere ulaştırmakla mükellefiz.
Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Dünden bugüne ve yarınlara hedeflerimize yürüme konusunda hiçbir engeli tanımayacağız. Birlik ve beraberliğimize, kardeşlik hukukumuza kasteden hiçbir teşebbüse fırsat vermeyeceğiz.
Bu duygularla, bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle anıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlık, esenlik ve uzun ömür diliyorum.
Allah 15 Temmuz misali acıları bir daha bu millete yaşatmasın.”

Güler, 15 Temmuz Dİrenİş Destanıdır
Ak Parti İl Başkanı M.Hanefi Güler, “Türkiye’ye ‬diz çöktürmek isteyen emperyalistlere ve haydutlarına karşı 15 Temmuz, tek yürek bir direniş destanıdır.” dedi.
Ak Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Küresel emperyalist güçlerin ülkemiz üzerinde planlar geliştirdiğini ve ülkemizin bağımsızlığına dönük türlü girişimleri hayata geçirdiklerini vurgulayan Güler, 15 Temmuz’da halk olarak benzeri olmayan destansı bir direnişin sergilendiğini belirterek mesajında şu ifadeleri kullandı: “Küresel sistemin İslâm’la Savaşı; ‬ İslâm’ı terörle özdeşleştirmek ve bütün Müslüman kitlelerin İslâm’dan nefret etmelerini sağlamak‬tır. İslâm dünyasında protestanlaştırıcı mantığa dayalı din icat ederek İslâm’ı içerden çökertmeyi amaç edindiler.
Şantaj, montaj, kaset, rüşvet, hırsızlık, sahtekârlık yapan, küresel güçlere çalışan, kendi ülkesine ve insanına kurşun sıkan bir şebekeden asla cemaat olamaz, olsa olsa maşa bir örgüt olur.
Bu topraklarda bin yıllık süren düzeni yıkmak, yerine haricî mantığına dayalı, onunla beraber İslâm’ı protestanlaştırmayı, hayattan uzaklaştırmayı amaçlayan sahtekarlar yerleştirdiler. İslâmî kesimleri birbirine düşürme hesapları vardı.
40 yıldır PKK ile 15 Temmuz'da FETO ile saldıran Emperyalistler ülkemiz için en büyük tehdittir. Hesaplaşma çok büyüktür. Türkiye'yi durdurmak, Başkan Erdoğan’ı bitirmek, Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen ‬emperyalistlere ve haydutlarına karşı 15 Temmuz, tek yürek bir direniş destanıdır. Direnişi dirilişe dönüştürme mücadelesi vereceğiz. Mazlumların umudu sönmeyecek.
FETÖ, Toplumun omurgasını çökertecek, altını oyacak tehlikeli bir projeydi. Kalkışma, devletin çeşitli kurumlarına sızmış, azınlık bir güç tarafından derinden planlanmış, Milletin iradesine karşı ülkemizi işgal girişimiydi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı üzerine sokağa çıkan halk darbe kalkışmasına karşı eşi benzeri olmayan destansı bir mücadele örneği göstererek ülkesine sahip çıkmış, Ezan birliğin sesi, Salâ, direnişin ve dirilişin nefesi olmuştur. Salâları susturan darbelerden darbeleri susturan salâlarla 15 Temmuz tarihe geçmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün yıldönümünde, darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazi olan vatandaşlarımıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ahmet Bazencir, 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlediğini bildirdi. Bazencir. Yaptığı yazılı açıklamada, “ 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz. Darbe girişimine karşı milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’ni devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 3 yıl geçmiş olmasına karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.
Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.
Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.”

BİŞHAK’tan 15 Temmuz mesajı
 Bingöl Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Naim Tan yayınladığı mesajla 15 Temmuz darbe girişimini kınadı, Tan açıklamasında “15 Temmuz 2016’da yaşanan  Darbe girişiminde asker kılığına girerek  Peygamber ocağı olan ordumuzun içine sızan üniformalı FETÖ terör örgütüne bağlı teröristler, kendilerine emanet edilen devletin silahlarını kendi vatandaşlarına kullanmaktan çekinmeyerek, Ülkemizin  birliğine, beraberliğine, demokrasimize, özgürlüğümüze, milli iradeye ve vatanımızın bölünmez bütünlüğüne karşı yapılmış olan hain ve kanlı darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünde bir kez daha şiddetle lanetliyoruz. Bu haince girişimi önleyen güvenlik güçlerimize, kendisini cesaretle kalkan yapan kahraman vatandaşlarımıza  şükranlarımızı sunuyoruz.    Darbe girişimi karşısında devlet büyüklerimiz ve aziz milletimizin dik, gözü pek, onurlu duruşu ve milli egemenliğe kayıtsız şartsız sahip çıkılması her türlü takdire şayan oluşu gelecek nesillerimizin göğsünü kabartarak gururla anacağı bir hadisedir. Ülkemizin birliği,  kardeşliği, huzuru adına; genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle vatan sevgisini canından öte sayan bir neslin mirasçılarıyız. 15 Temmuz’da vatan, demokrasi ve bağımsızlık uğruna mücadele veren kahraman insanımız asırlar öncesinde olduğu gibi yine aynı kararlılıkla yaşadığı toprakları ve şanlı tarihini korumanın, istikbalinin yegâne unsuru olduğunu tüm dünyaya haykırmıştır.  Ülkesini, vatanını, milletini seven halkımızın meydanlara çıkıp, top, tank, uçak, helikopter ve mermilere karşı sadece imanı ve inancıyla göğsünü siper etmiş, onurlu direnişiyle devletine ve demokrasisini sahiplenmesi, hainlerin çabalarını boşa çıkarmıştır. Hain darbe girişimini engelleyen milli birlik ve beraberlik ruhu geçmişte olduğu gibi her daim güçlenerek yaşayacaktır.
 15 Temmuz, ülkemizi parçalamak ve milli iradeyi yok etmek isteyen hainlere karşı, milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış tarihe altın harflerle yazılmış şanlı bir demokrasi zaferidir. 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutlar, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.

                                      ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN 15 TEMMUZ MESAJI
Ülkü Ocakları Bingöl Başkanı Mesut Boğatemur, “Bin yıldır Türkleri Anadolu’dan atmanın hayalini kuran haçlı zihniyetinin her türlü alçaklığını bertaraf eden Türk Milleti 15 Temmuz 2016 tarihinde bir kez daha kahramanlığını açıkça ortaya koymuştur.
Milletimizin son dönemlerde karşı karşıya kaldığı ihanetlerin en haini ve acımasızı olan 15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü seneyi devriyesini yaşamaktayız. 15 Temmuz darbe girişiminde, milletimiz sadece bir darbeyi engellememiş kendisini paryalaştırmak isteyen uluslararası destekli ihanet şebekesine öyle sert bir tokat vurmuştur ki, milletimiz üzerinde oynanan oyunların asla tutmayacağını bir kez daha bütün dünyaya duyurmuştur. Tüm dünya milletleri, Türk Milleti’nin cesaretini ve bağımsızlığa düşkünlüğünü bir kez daha idrak etmiştir.
Milletimizin tarih boyunca sinesinden çıkarmış olduğu kahramanlar devletin en zor zamanlarında duruşları ve mücadeleleri ile milyonlara ilham vermişlerdir. Şüphesiz 15 Temmuzun en büyük kahramanlarından birisi de Bilge Liderimiz Dr. DEVLET Bahçeli Beyefendidir.
Ülkü Ocakları olarak cunta girişiminden günümüze kadar geçen süreçte devletimizin temellerine ve milletimizin iradesine zarar vermeye çalışan mezkûr terör örgütünün işine yarayacak her türlü eyleme karşı olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi bir kez daha duyurmak isteriz. 
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, bu alçak darbe girişimine karşı dünyada bir örneği daha görülmemiş gözü karalılıkla karşı koyan, kahramanlık destanı yazan yüce Türk milletine şükranlarımızı arz ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık dileyerek hepsini ayrı ayrı minnetle anıyoruz.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 15, , TEMMUZ, MESAJLARI,
Haber Videosu
Yorumlar
BİNGÖL Egazete
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
6
0
0
0
2
2
2
Alanyaspor
6
0
0
0
2
2
3
Fenerbahçe
4
0
0
1
1
2
4
Hatayspor
4
0
0
1
1
2
5
Antalyaspor
4
0
0
1
1
2
6
Beşiktaş
4
0
0
1
1
2
7
Fatih Karagümrük
4
0
0
1
1
2
8
Göztepe
4
0
0
1
1
2
9
Kayserispor
3
0
1
0
1
2
10
Sivasspor
3
0
1
0
1
2
11
BB Erzurumspor
3
0
1
0
1
2
12
Kasımpaşa
3
0
1
0
1
2
13
Denizlispor
1
0
1
1
0
2
14
Yeni Malatyaspor
1
0
1
1
0
2
15
Gençlerbirliği
1
0
1
1
0
2
16
Trabzonspor
1
0
1
1
0
2
17
Gaziantep FK
1
0
1
1
0
2
18
Konyaspor
1
0
0
1
0
1
19
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
20
Çaykur Rizespor
0
0
2
0
0
2
21
Başakşehir FK
0
0
2
0
0
2
Arşiv