500 YATAKLI HASTANE İHALESİ BU YIL
Haber
19 Ocak 2021 - Salı 12:26 Bu haber 1727 kez okundu
 
500 YATAKLI HASTANE İHALESİ BU YIL
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl’de yapılması planlanan 500 yataklı hastane ihalesinin bu yıl yapılacağını söyledi.
- Haberi
500 YATAKLI HASTANE İHALESİ BU YIL

AK Parti Bingöl İl Başkanlığı 7. Olağan İl Kongresi yapıldı. Kongreye; Ar-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 61. Hükümet Gençlik Spor Bakanı Suat Kılıç, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, AK Parti Genel Merkez Bingöl Koordinatörü Mahmut Sami Mallı, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, önceki dönem milletvekilleri, belediye başkanları ile il ve ilçe teşkilatları katıldı. Tek liste ile gidilen kongrede, Haşim Sağlar il başkanı seçildi.

Kongreye telekonferans yöntemi ile katılan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yönetime başarılar diledi.

Kongrede konuşan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, AK Parti hükümetleri döneminde önemli hizmetler yapıldığını söyledi.

Sadece Bingöl’e bakıldığında AK Parti’nin hizmetlerini görmenin yeterli olacağını belirten Yılmaz, “üzerinden geçtiğimiz yollar, şehirlerimizin altyapısı, kanalizasyonu, içme suyu, kırsal alanlara götürülen hizmetler var, köylerimizde artık parke olan yollar var. Bingöl Üniversitesi, Doğu’da parlayan biz yıldız. 16 binin üzerinde öğrencisi var. YÖK’ün bir takım kriterlerle yaptığı sıralamada, köklü üniversitelerin önünde olan bir üniversitemiz var.

Havalimanımız var, Ankara’ya, İzmir’e, İstanbul’a çok uzak değiliz. Ben öğrenciyken hatırlıyorum, otobüsle 24 saat sürüyordu. Şimdi uçakla bir buçuk saat. Bingöl’de merkez ve ilçeler dahil olmak üzere yeni yapılmamış bir tane hastanemiz yok. Şimdi de sayın bakanımız müjde verdi. Bingöl’e, mevcut hastanemizin yanına 500 yataklı yeni bir şehir hastanesi inşa edeceğiz inşallah. Bu yıl inşallah ihalesi yapılacak, 2023 perspektifinde Bingöl büyük bir sağlık kampüsüne kavuşmuş olacak. Eğitimde fiziki yapımız çok iyi bir durumda” diye konuştu.

Gençlik ve Spor eski bakanı Suat Kılıç da, AK Parti döneminde önemli yatırımlar yapıldığını belirterek, “Bingöl’de SÜTAŞ tesisleri kuruluyor. Doğu Anadolu’ya, Güneydoğu Anadolu’ya, Bingöl’e, Elazığ’a, Urfa’ya, Diyarbakır’a, Bitlis’e, Batman’a bu yatırımlar yapıldıkça, sanayide ağır yatırımlar gelmeye devam ettikçe Allah’ın izniyle daha kuvvetli olacağız. Yollar, köprüler, enerji yatırımları, hayvanlığa yapılan yatırımlar ve verilen destekler, Cumhuriyet tarihinde parmakla gösterilecek yatırımlardır” ifadelerini kullandı.

Kongrede; Ar-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar da birer konuşma yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 500, YATAKLI, HASTANE, İHALESİ, BU, YIL,
Yorumlar
Haber Yazılımı