BAHÇELİ ARINÇ'A SERT ÇIKTI: FİTNECİDİR
Haber
24 Kasım 2020 - Salı 11:52 Bu haber 1967 kez okundu
 
BAHÇELİ ARINÇ'A SERT ÇIKTI: FİTNECİDİR
Devlet Bahçeli, grup toplantısında Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tahliyesini isteyen Bülent Arınç'a "Fitneciler uykusundan uyandı. Devran isimli kitabın okunmasını öneren bu gafil terör propagandasını alenen yapmıştır" sözleriyle tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
BAHÇELİ ARINÇ'A SERT ÇIKTI: FİTNECİDİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tahliyesini isteyen Bülent Arınç'a "Fitneciler uykusundan uyandı. Devran isimli kitabın okunmasını öneren bu gafil terör propagandasını alenen yapmıştır" dedi.

Gündemi sarsan açıklamalar Bülent Arınç, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesi gerektiğini söylemişti.

BAHÇELİ: NİFAK ÇIKARANLAR KORKAKÇA HAYAT SÜRENLERDİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de Arın’ça sert sözlerle yüklendi. Bahçeli, "Nifak çıkaranlar korkakça hayat sürenlerdir. Birkaç haftadır, korkakların ortaya çıktığına şahit oluyoruz. Cumhur İttifakı'yla ilgili çıkan dedikoduları hayretle izliyoruz. Bazıları "Bütün gelişmeler rota değişikliğini işaret ediyor" yalanına tutunmuştur. Fitneciler uykusundan uyandı” dedi.

" İHANETE YATAKLIKTIR"

Arınç’ı ihanetle suçlayan Bahçeli, “Hala YİK üyesi olan siyaset eskisi bir şahsın TV'ye çıkıp Osman Kavala ile terörist Demirtaş'a güzellemeler yapması çarpıklıktır, ahmaklıktır. Bu şahsın iki suçluyu serbest bırakmasını istemesi ihanete yataklıktır, suça iştiraktir. Sayın Arınç, biz Kürt kökenli kardeşlerimizi bir teröristin anlatıldığı kitaplardan değil hayatımızın bizahiti içinden, anı da acı da gelecekte birlikte olmamızdan tanıyor ve onlara baktığımızda kendimizi görüyoruz. Devran isimli kitap bir terör anlatısıdır. Yazan da teröristtir. Demirtaş'a masum gözüyle bakıyorsan, Eren Bülbül'e 11 aylık Bedirhan bebeğe ne diyeceksin? Hamile kadınlarımızın kurşunlanmasını nasıl yorumlayacaksın?” dedi.

“6-8 EKİM'DE KATLEDİLEN 53 VATANDAŞIMIZI NE YAPACAKSIN?”

Demirtaş’ın çağrısıyla yaşanan 6-8 Ekim olaylarına dikkat çeken Bahçeli, “6-8 Ekim'de katledilen 53 vatandaşımızı ne yapacaksın? Ne yapmak istiyor, nereye varmak istiyorsun? Özgürlükçü düşünelim diyor, teröristler serbest kalsın, Türkiye'ye kast edilsin diyor. Neyin özgürlüğü? Gezi olayların sponsoru olan Osman Kavala'nın serbest kalmasını gündeme getirmek hangi aklın ürünüdür. CHP'li sözcüler Arınç'ı vicdan olarak tanımlamıştır. O halde vicdanı yeniden tanımlamak gerekmektedir. Zillet yeni isimleri devşirmektedir. Demirtaş teröristtir, Devran isimli kitap terör propagandasıdır” dedi. Bahçeli,  aksini iddia edenin terör sevicisi olduğunu söyledi.

" DAĞDA GEZENE ÖZGÜRLÜK DEĞİL, DEVLETİN DEMİR YUMRUĞU LAZIMDIR"

Elinde silah olanlara Devletin Demir Yumruğunun gerektiğini söyleyen Bahçeli, “Aslına mı dönüyorsun! Devranları bırak da Mehmetleri oku. Özgürlükçü düşünelim diyor, demek istiyor ki teröristler serbest kalsın. Neyin özgürlüğü, elinde silahla dağda gezene özgürlük değil, devletin demir yumruğu lazımdır" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAHÇELİ, ARINÇ'A, SERT, ÇIKTI:, FİTNECİDİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı