Haber Detayı
31 Ekim 2015 - Cumartesi 12:07 Bu haber 718 kez okundu
 
Bakan Yılmaz, gençlerle bir araya geldi
Başbakan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, merkez Havuzbaşı Düğün Salonu’nda düzenlenen ‘Gençlik Buluşması’ adlı programa katıldı.
Haberi


Gençlerle buluşmasında, ülkenin dört bir yanına hizmet götüren AK Parti’nin yeni dönemde gençlere her zamankinden daha fazla olanak sağlayacağını vurgulayan Başbakan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz; “Aydınlık bir gelecek isteniyorsa, gençliğe yatırım kaçınılmazdır. AK Parti bunu yapıyor, yapmaya da devam edecek. Tek Başına iktidarla bunları daha iyi hissedeceksiniz inşallah”
Bingöl’de seçim çalışmalarını sürdüren Başbakan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, merkez Havuzbaşı Düğün Salonu’nda düzenlenen ‘Gençlik Buluşması’ adlı programa katıldı. Burada yaptığı konuşmasında AK Parti’nin gençlere yaptığı yatırımları ve seçim beyannamesinde yer alan gençlere yönelik vaatlere değinen Yılmaz, AK Parti’nin tek başına iktidar olmasında da gençlerin önemli bir yerinin olacağını vurguladı.


“GENÇLİK BAKANLIĞINI KURAN AK PARTİ’DİR”
Büyük krizler yaşayan Türkiye’nin, 13 yıllık AK Parti iktidarı ile ayağa kalktığını, ülkenin dört bir yanına ciddi hizmetler götürüldüğünü anlatan Başbakan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, gençlerin partisinin AK Parti olduğunu ifade etti. Yasakları kaldıran, demokratik adımlar atan, gençliğe dönük çalışmalarda çığır açan AK Parti’nin, gençliğe önem verdiğinin kurulan Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’yla da anlaşılabileceğini dile getiren Yılmaz; “İlk defa gençlerle ilgili bir bakanlık kurmak bize nasip oldu. Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı kurduk biliyorsunuz. Eskiden sadece bir genel müdürlüktü. Gençlik Spor Genel Müdürlüğüydü, şimdi çok şükür bir bakanlık haline geldi, birçok çalışmalar yürütüyoruz orda. Bu anlamda Bingöl’e ciddi yatırımlar da yaptık. Her spor branşıyla ilgili bir tesisimiz var neredeyse. Bunlar, özellikle gençlerimiz açısından ciddi kazanımlardır” dedi.


“GENÇDES’İ BAŞLATACAĞIZ”
AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerine dair hazırladığı beyannamede üzerinde önemle durduğu GNÇDES Programına da değinen Yılmaz; “Nasıl ki, KÖYDES, BELDES, SODES vardıysa, şimdi de GENÇDES’i başlatacağız. Birkaç gencimiz bir araya gelip dergi mi çıkartmak istiyor? Destek vereceğiz. Sanat, müzik, sosyal ve kültürel bir faaliyetle ilgili proje mi hazırladılar? Destekleyeceğiz. Amacımız, gençlerimiz arasında bir dayanışma kültürü oluşturmak ve birlikte atacakları adımlarda destek vererek hedeflerine ulaşmalarına katkıda bulunmak. İnşallah bu programı uygulamak bizlere nasip olur”

“KAPINIZDA ÜNİVERSİTE VAR”
Gençlere yönelik özellikle eğitim alanında ciddi yatırımlar yaptıklarını, her şehirde bir üniversite kurarak gençlerin gurbette okuma zorluklarını ortadan kaldırdıklarını da dile getiren Yılmaz, 13 Bin 100 öğrenci kapasiteli Bingöl Üniversitesi’ni işaret etti ve ekledi; “Eskiden bu kadar çok üniversite yoktu. Ama AK Parti olarak bizler,  her ilde bir üniversite kurmak için ilk adımı attığımızda bizlerle alay ettiler. Biz Türkiye’nin partisiyiz, biz ayrım yapmayız, bizde bölgesel milliyetçilik yok dedik ve bu yatırımları yaptık. İlk zamanlar sıkça ‘tabela üniversite olacak’ diyorlardı. Ama yanıldılar çok şükür. Bütün üniversitelerimiz dolu.13 Bin 100 öğrenci sayısına ulaşan Bingöl Üniversite’mizde Irak'tan, diğer yabancı ülkelerden 300’e yakın öğrencimiz var çok şükür. ‘Tabela Üniversitesi’ diyenler gelip görsünler! Öğrenci sayısının yanı sıra personel ve diğer alanlardaki istihdamla birlikte Bin civarında çalışan bulunuyor. Bacasız bir fabrika gibi istihdam imkânı sağlıyor üniversitemiz. Biz de geçmişte yaşadık. Uzak memleketlere üniversite okumak için gitmek zorundaydık. Bugün isteyen yine oralara gider, isteyen kapısının önünde Üniversitesini okur. Çok şükür bugünleri de gördük” dedi.

“GENÇ NÜFUSUMUZUN KIYMETİNİ BİLELİM” ”
Konuşmasında, genç nüfusun önemine de değinen Yılmaz, bu alanda ortaya çıkan istihdam sorununa da kalıcı çözümler için çabaladıklarını söyledi. Birçok ilde nüfusun yaş ortalamasının Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını ancak Bingöl’ün genç bir nüfusa sahip olduğuna işaret eden Yılmaz; “Bunun kıymetini bilmemiz lazım. Siz gençler, bizim en büyük servetimizsiniz. Sizleri iyi eğittiğimiz, meslek edindirdiğimiz ve önümüze fırsatlar koyduğumuz zaman bu ilimizin de kalkınmasının önü açılmış olacak. Ne yeraltı kaynakları, ne yerüstü kaynakları, en büyük zenginliğimiz gençlerimizsiniz, sizlersiniz” diye konuştu.


“İŞ KURANA DA, İŞİNİ GELİŞTİRENE DE DESTEK OLACAĞIZ”
İstihdam sorununa İŞKUR kanalıyla geçici çözümler ürettiklerini, yakın zamanda bir dizi istihdam olanaklarının yeniden sunulacağını belirten Başbakan Yardımcısı Yılmaz, kalıcı çözümler için de önemli adımlar atılacağını ve özellikle gençlerin istihdamına ciddi katkılar sağlamaya çalışacaklarının altını çizdi.
Seçim beyannamesinde yer alan “İş kuran ve işini geliştiren gençlerin desteklenmesi” başlığından da bahseden Yılmaz; “Genel seçi beyannamemizde gençlere büyük önem verdik. Örneğin, bir gencimiz ilk defa iş mi buldu? ‘Bir yıl boyunca ücreti bizden’ diyeceğiz. Yeter ki, iş başında eğitimini alsın, meslek kazansın, mesleğini geliştirsin. Öte yandan bütün gençlere bedava internet diyoruz. Bedava niye bunu yapıyoruz? Okuma yazma geçmişte ne idiyse, şimdi artık bilgisayar o oldu. Gençlerimiz bu işleri öğrensinler, daha iyi yetişsinler. Diğer yandan gençlerimizden bir kısmı girişimci olabilir. Kendisi bir işyeri kurmak isteyebilir, onlara da diyoruz ki, 50 Bin TL'ye kadar karşılıksız hibe desteği. Hani diyorlar ya baba oğula yapmaz. Gerçekten öyle. İnşallah bunu da başaracağız. Ayrıca bir genç girişimci işini geliştirmek istiyorsa 100 Bin TL'ye kadar faizsiz kredi vereceğiz, ona destek olacağız. Buna benzer gençlerimize dönük çok sayıda projelerimiz var, planlarımız var, vaatlerimiz var.”


“GENÇLERİN DESTEĞİYLE TEK BAŞINA, İŞ BAŞINA DİYORUZ”
Gerek Türkiye’ye, gerek Bingöl’de ciddi yatırımlar yapan AK Parti’nin yeni dönemde özellikle gençlere ciddi fırsatlar ve istihdam olanakları sunduğunu, bunun da gençler tarafından desteklenmesi gerektiğini söyleyen Yılmaz, gençlere şu çağrıyı yaptı;
“Aydınlık bir gelecek isteniyorsa, gençliğe yatırım kaçınılmazdır. AK Parti bunu yapıyor, yapmaya da devam edecek. Tek Başına iktidarla bunları daha iyi hissedeceksiniz inşallah. Bunun için siz kıymetli gençlerimizden isteğimiz, 1 Kasım seçimlerinde sandıktan güçlü çıkabilmemiz için gerekli desteği sunmanızdır. Unutmayınız ki, kazanan sizler olacaksınız, ülkemiz olacak. İstikrar için hep birlikte AK Parti diyelim”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bakan, Yılmaz,, gençlerle, bir, araya, geldi,
Haber Videosu
Yorumlar
BİNGÖL Egazete
Yazarlar
Önemli Haberler
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
6
0
0
0
2
2
2
Alanyaspor
6
0
0
0
2
2
3
Göztepe
4
0
0
1
1
2
4
Fatih Karagümrük
4
0
0
1
1
2
5
Beşiktaş
4
0
0
1
1
2
6
Antalyaspor
4
0
0
1
1
2
7
Kayserispor
3
0
1
0
1
2
8
Sivasspor
3
0
1
0
1
2
9
BB Erzurumspor
3
0
1
0
1
2
10
Kasımpaşa
3
0
1
0
1
2
11
Fenerbahçe
3
0
0
0
1
1
12
Hatayspor
3
0
0
0
1
1
13
Denizlispor
1
0
1
1
0
2
14
Yeni Malatyaspor
1
0
1
1
0
2
15
Gençlerbirliği
1
0
1
1
0
2
16
Trabzonspor
1
0
1
1
0
2
17
Gaziantep FK
1
0
1
1
0
2
18
Konyaspor
1
0
0
1
0
1
19
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
20
Çaykur Rizespor
0
0
2
0
0
2
21
Başakşehir FK
0
0
2
0
0
2
Arşiv