BİNGÖL BALINA İNGİLTERE’DE ÖDÜL
Haber
03 Ağustos 2022 - Çarşamba 10:00 Bu haber 556 kez okundu
 
BİNGÖL BALINA İNGİLTERE’DE ÖDÜL
İngiltere’de düzenlenen bal yarışmasına katılan Çapakçur Bal, ‘Altın Kalite’ ödülüne layık görüldü.
- Haberi
BİNGÖL BALINA İNGİLTERE’DE ÖDÜL

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Uluslararası bal yarışmasına Çapakçur Bal da katıldı.

Dünya genelinden bal üreticilerinin katıldığı yarışmada, ürünler jüri tarafından kalite, koku, doku ve lezzet kriterlerine göre değerlendirildi. Ödüller, yapılan değerlendirmeler sonucunda alınan puanlamalara göre verildi. 24 farklı ülkeden bal üreticilerinin katıldığı yarışmada, Bingöl Çapakçur Bal, Gold Balı kategorisinde yer alarak, altın kalite ödülüne layık görüldü.

“HEDEFİMİZ BİNGÖL BALINI ULUSLARARASI DÜZEYDE DUYURMAK”

Ürünlerinin altın madalyaya layık görülmesinin kendileri için büyük bir onur kaynağı olduğunu belirten Çapakçur Bal firmasının yetkilisi Fikri Üzer, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Bingöl’de çok kaliteli balların olmasına rağmen, kurumsal bir çatı olmadığından bunun pazarlaması yapılamıyordu. Bu açığın farkındaydık ve çalışmalarımızı o yönde sürdürdük. Her geçen gün kurumsallaşmanın adımlarını attık. Ve Bingöl’deki kaliteli balları bünyemizde toplamaya başladık. 2017 yılında dünya ikincisi olduktan sonra Bingöl’ün adı daha çok duyulmaya başlandı. O ödülden sonra neredeyse tüm illerimizden bal siparişlerini almaya başladık. Daha sonra Beri Şirketler gurubu ile birleştikten sonra kurumsallığımızın son adımını da atmış olduk. Bu birleşmeden sonra Bingöl Üniversitesi ile ortak çalışmaya başladık. Bu sayede üniversitenin laboratuvarından faydalanarak kaliteli balları bünyemize kazandırdık. Geçen yıl Bingöl Üniversitesinin düzenlediği Bal Yarışmasında da Bingöl Birincisi olmuştuk. Geçtiğimiz günlerde ise İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen bal yarışmada 85 ila 95 arasında puan alan balımız GOLD kategorisinde altın madalya kazandı. Bu başarımızı sürdürmek için daha çok çalışıyoruz. Ve amacımız Bingöl Balını uluslararası düzeyde tanıtmaktır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL, BALINA, İNGİLTERE’DE, ÖDÜL,
Yorumlar
Haber Yazılımı