BİNGÖL EN ÇOK ZÜLFÜ LİVANELİ KİTAPLARINI OKUYOR
Haber
06 Nisan 2022 - Çarşamba 09:11 Bu haber 15544 kez okundu
 
BİNGÖL EN ÇOK ZÜLFÜ LİVANELİ KİTAPLARINI OKUYOR
İdefix’in son 6 aylık sipariş listesine göre, Bingöl’de en çok okunan yazarlar Zülfü Livaneli, Ahmet Ümit ve Stefan Zweig oldu.
KÜLTÜR Haberi
BİNGÖL EN ÇOK ZÜLFÜ LİVANELİ KİTAPLARINI OKUYOR

Kitap tutkunlarının idefix.com üzerinden son 6 ayda gerçekleştirdikleri siparişler göz önüne alınarak hazırlanan okuma listesi, Türkiye’nin detaylı okuma haritasını ortaya çıkarıyor. İl il okuma oranlarına yer verilen haritada, Bingöl en az kitap okunan iller arasında göstertiliyor.

İdefix tarafından gerçekleştirilen okuma endeksi sonucunda 2,08 okuma endeksi ile Ankara, Türkiye’nin en çok kitap okuyan şehirleri listesinde başı çekiyor. Ankara’yı 1,92 okuma endeksi ile İstanbul takip ederken, listenin 3. sırasında ise 1,54 okuma endeksiyle Eskişehir bulunuyor. İzmir, Tunceli, Muğla, Çanakkale, Karabük, Kocaeli ve Kırklareli de sırasıyla en çok kitap okuyan 10 şehir arasında yer alıyor.

Ege, Marmara, Akdeniz Bölgeleri ve Anadolu Bölgesinin batı bölümü en çok kitap okuyan yerler olarak dikkat çekiyor. İç Anadolu Bölgesinin belli bölümleri, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu’daki şehirlerin önemli bir kısmı daha az kitap okuyor. Bu bölümde bulunan Şanlıurfa, Yozgat, Diyarbakır ve Siirt gibi illerin büyük bir çoğunluğu okuma endeksi anlamında diğer şehirlerin altında kalıyor. Bingöl’de en az kitap okunan illerden biri durumunda. Bingöl, okuma endeksinde 69. sırada yer aldı.

BİNGÖL’DE EN ÇOK OKUNAN KİTAPLAR

İdefix’in son 6 aylık sipariş listesine göre, Bingöl’de en çok okunan yazarlar Zülfü Livaneli, Ahmet Ümit ve Stefan Zweig oldu. Bingöl’de en çok okunan kitap türleri ise roman ve dünya klasikleri oldu.

(Haber Merkezi)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL, EN, ÇOK, ZÜLFÜ, LİVANELİ, KİTAPLARINI, OKUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı