“Bölgenin geleceğini Türk Ulusu şekillendirecek”
Haber
18 Kasım 2020 - Çarşamba 11:10 Bu haber 3048 kez okundu
 
“Bölgenin geleceğini Türk Ulusu şekillendirecek”
İyi Parti İl Başkanı Hasan Kızılboğa, “Bölgenin geleceği Türk Ulusu’nun etkisi altında şekillenecektir”
SİYASET Haberi
“Bölgenin geleceğini Türk Ulusu şekillendirecek”

Azerbaycan’ın Ermenistan işgalindeki toprakları kurtarmasının ardından bölgeye Türk Askerinin gitmesi ile ilgili destek açıklaması yapan İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, “Azerbaycan, 30 yıllık işgale kahramanca bir mücadele ile son vermiş ve Kafkasya’da yeni bir dönemin başlamasını sağlamıştır. Bundan sonra bölgenin geleceği Türk ulusunun etkisi altında şekillenecektir” dedi.

 

Azerbaycan, Ermenistan’a karşı başlattığı operasyonla zafere ulaştı. Ermenistan’ın yenilgiyi kabul etmesinin ardından bölgede güvenliğin tesis edilmesi için Rus ve Türk askerler gözlemci olarak bölgede yer alacak. 17 Kasım Azerbaycan Milli Direniş gününde Türkiye Büyük Millet Meclisinde, Türk Askeri’nin Azerbaycan’da görev yapmasına ilişkin tezkere oylanacak. Tezkerenin meclisten geçmesi beklenirken konuyla ilgili İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa yazılı bir açıklama yaparak, Türk askerinin bölgede güvenliği en iyi şekilde sağlayacağını dile getirerek, Azerbaycan’ın 17 Kasım Milli Direniş gününü kutladı.

 

“TÜRK ASKERİ AZERBAYCAN TÜRKÜNÜN ZAFERİNİ GÜVENCE ALTINA ALACAKTIR”

 

Bölgenin yeniden şekilleneceğine değinen ve Azerbaycan Milli Direniş Gününü kutlayan Başkan Kızılboğa, “Azerbaycan, 30 yıllık işgale kahramanca bir mücadele ile son vermiş ve Kafkasya’da yeni bir dönemin başlamasını sağlamıştır. Bundan sonra bölgenin geleceği Türk ulusunun etkisi altında şekillenecektir. İşgalden kurtarılan topraklarda kurulacak gözlemler noktalarında da görev alacak Mehmetçik, görevini en iyi şekilde yerine getirecek ve Azerbaycanlı Türklerin kanla kazandığı zaferi güvence altına alacaktır. Bu büyük zaferin neşesi ve coşkusu, yüzyıllar sonra torunlarımız tarafında da kutlanmaya devam edecektir. 17 Kasım Azerbaycan Milli Direniş gününün yıl dönümünde, Türk askerinin Azerbaycan topraklarında görev alacak olmasını gururla karşılıyor ve tüm Azerbaycan’ın Milli Direniş gününü kutluyorum. Ülkesinin geleceği için Karabağ’da canını veren 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bölgenin, geleceğini, Türk, Ulusu, şekillendirecek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı