ÇAYTEPE’NİN SU SORUNU HALA VAAT LİSTESİNDE
Haber
18 Şubat 2021 - Perşembe 10:22 Bu haber 551 kez okundu
 
ÇAYTEPE’NİN SU SORUNU HALA VAAT LİSTESİNDE
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Genç ilçesine bağlı Çaytepe köyünde yaşanan su sorununun 2017’den beridir gündemde olduğunu fakat hala çözülemediğini dile getirdi.
GÜNDEM Haberi
ÇAYTEPE’NİN SU SORUNU HALA VAAT LİSTESİNDE

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Çaytepe’de yaşana su sorunu ile ilgili açıklama yaptı. Kızılboğa, pandemiyle birlikte önem kazanan su sorununa dair hala verilen sözlerin tutulamadığını belirterek, “Çaytepe’nin su sorunu uzun yıllardır çözülemeyen bir düğüm oldu. 2017 yılında vatandaşların içme suyu ihtiyaçları, ilçeden gönderilen su tankerleriyle karşılanmasıyla gündeme gelmişti. Su sorunu ile ilgili verilen sözler bugün hala vaatler arasında duruyor. Hafta sonu Çaytepe Muhtarı ve AK Parti İl Başkanı’nın gerçekleştirmiş olduğu toplantıda yine gündem ve verilen söz Çaytepe’nin su sorunuydu, ancak yıllardır verilen söz listesi içerinde yerini koruyor” dedi.

Kızılboğa, pandemi döneminde hijyenin hayati önem taşıdığını vurgulayarak, şunları söyledi: “Son zamanlarda Türkiye’nin birçok ilinde, ilçesinde su kesintileri haberlerini alıyoruz. Cumhurbaşkanı pandemi için hijyenin temel önemini anlatırken suyun gerekliliğini de biliyordur. Özellikle bu dönemlerde insanları mağdur etmemek, temel yaşam kaynaklarıyla onları sınamamak için su kesintileri haber verilmelidir. Yıllardır su sorunu olan Bingöl Çaytepe gibi köylerimiz için gerekli alt yapı çalışmaları yapılmalı ve vatandaşlarımız daha fazla mağdur edilmemelidir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAYTEPE’NİN, SU, SORUNU, HALA, VAAT, LİSTESİNDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı