ÇİFTÇİLERE BUDAMA MAKASI HEDİYE EDİLDİ
Haber
08 Nisan 2021 - Perşembe 08:26 Bu haber 586 kez okundu
 
ÇİFTÇİLERE BUDAMA MAKASI HEDİYE EDİLDİ
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Bingöl Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen ‘Meyve Ağaçlarında Aşılama Kursu’ kapsamında uygulamalı eğitim verildi.
GÜNDEM Haberi
ÇİFTÇİLERE BUDAMA MAKASI HEDİYE EDİLDİ

Bingöl Et Süt Kurumu Müdürlüğü bahçesinde yapılan uygulamalı eğitime, İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır ve ESK İl Müdürü Burhan Coşkun ziyarette bulundu.

Kursiyerler ağaç budama ve aşılama çalışmalarını uygulamalı olarak öğrenirken, kursiyerlere İl Özel İdaresi finansmanıyla satın alınan budama makası ve aşı bıçağı hediye edildi.

Son yıllarda yaşanan olumsuzlukların tarım sektörünün ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdiğini belirten İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, “Sizlerde bunu göz önünde bulundurarak bu sektörde daha profesyonel olmak adına buradasınız. Gelir getirici türlerin budanması ve aşılanması konusunda sizlere bugün İl Özel İdaresi tarafından finanse edilen budama makası ve aşı bıçağı hediye ettik. Umarız ki sizler de bu sayede kendi çevrenize bu işi öğreterek ilimizin meyveciliğinin gelişiminde katkıda bulunursunuz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇİFTÇİLERE, BUDAMA, MAKASI, HEDİYE, EDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı