Detaylar için tıklayın...
Haber
24 Kasım 2020 - Salı 12:24 Bu haber 1263 kez okundu
 
Detaylar için tıklayın...
- Haberi
Detaylar için tıklayın...

Sağlık Bakanlığı 14 branşta, 12 bin sağlık personeli alacağını açıkladı. 12 bin sağlık personelinin 7 bininin hemşire, bin 700'ünün ebe, 2 bin 864'ünün sağlık teknikeri ve teknisyeni olacağı belirtildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağını söyledi. Bakan Koca, alımı yapılacak 12 bin sağlık personelinin 7 bininin hemşire, 1700'ünün ebe, 2 bin 864'ünün sağlık teknikeri/teknisyeni olacağını belirtti.

“MÜLAKAT YAPILMAYACAK”

KPSS puanına göre alım yapılacağını belirten Bakan Koca, şunları söyledi:

"KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz. 12.000 pozisyonun il ve sağlık tesisi dağılımının da yer aldığı listeler, ÖSYM Başkanlığı'na teslim edildi. Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda mülakat olmayacak.

"SAĞLIK CAMİAMIZA HAYIRLI OLSUN"

Koca, “Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir. Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi. Koca, atamaların Sağlık camiasına hayırlı olmasını temenni ettiğini söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Detaylar, için, tıklayın...,
Yorumlar
Haber Yazılımı