Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 10:59 Bu haber 237 kez okundu
 
Farklılıklar zenginliğimizdir
Vali Ali Mantı, İnanan insanlar için farklılıklar zenginliktir, cahil ve bedevi topluluklar için ise farklılıklar kavga sebebidir. Dil, kültür ve inanç açısından son derece zengin bir coğrafyada yaşıyoruz. Bunu korumamız lazım” dedi.
Haberi


Vali Ali Mantı, ecen hafta başladığı okul ziyaretlerine bu hafta da devam etti.

Özellikle öğrenciler ve öğrenci velileri adına okul aile birliği üyeleri ile görüşmenin hedeflendiği ziyaretlere Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu ve 75. Yıl İlkokulu ziyaretleri ile devam edildi.

 

Okulların fiziki yeterliliklerinin ve akademik başarılarının incelendiği ziyaretlerde Vali Ali Mantı’ya Vali Yardımcısı Cevat Gün, Milli Eğitim Müdür V. Yusuf Tokuş ve Karşıyaka Mahalle Muhtarı Abdullah Butaku eşlik etti.

 

Ziyaret kapsamında öncelikle Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaret edildi. Okul Aile Birliği üyeleri ile tanışan Vali Mantı toplantı salonunda öğrencilerle buluştu. Burada yaptığı konuşmada, ‘kitap okumak, düşünmek, kültürel yeterlilik, ideal sahibi olmak, çağı doğru okuyabilmek’ gibi konularda öğrencilere tavsiyelerde bulunan Vali Mantı şunları söyledi: 

 

“Zamanınızı dolu dolu geçirmelisiniz”

“Okul Aile Birliği üyeleri, Milli Eğitim Müdürümüz, Mahalle Muhtarımız ve sevgili öğrenciler, kız çocuklarının okullaşma oranı ülkemizin geleceği açısından son derece stratejik ve önemli bir konu. Kadınlarını iyi yetiştiren bir toplumun geleceği de sağlıklı ve emniyetli olur inşallah. Devletimiz son yıllarda eğitime büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Yaptığımız ziyaretlerde okullarımızın fiziki koşullarının iyi olduğunu gözlemliyoruz. Okullarımızda geçmişe göre daha yeterli öğretmen kadrolarımız var. Okullarımızda öğrencilerimizin gelişimi için çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler yapılıyor. İnşallah daha güzel günlerimiz olacak. Bunun için bu yaşlardaki fırsatlarımızı dolu dolu değerlendirmeliyiz. Bu yaşlardaki yoğun çalışmalarınız inşallah sizler için gelecekte rahat ve huzur dolu bir hayat olacaktır. Gençliğinizi ve zamanınızı boş işlere dalarak harcamayın. Faydamıza ve zararımıza olanı ayırt ederek hareket etmeliyiz. Her şeyi zamanında yapmak lazım. Bugünkü görevimiz eğitim-öğretim olduğu için ona yoğunlaşmalıyız.

 

“Kamplaşmalardan uzak durun”

 

Gençlerimizin ideolojik kamplaşmalardan uzak durması lazım. Toplumumuza sunulan ideoloji zehrinden uzak durmalıyız. Bu konuda çok dikkatli olmalıyız. Birliğimize ve beraberliğimize halel getirecek girişimlere karşı uyanık olmalıyız. Bu Hepimizin ana vazifesidir. Çünkü güzel ülkemiz Anadolu mazlumların son sığınağı, son kalesidir. Hepimiz aynı tarihin ve şuurun fertleriyiz.

İnşallah yarınlarda sizler ülkemizin farklı yerlerinde ve farklı makamlarında olacaksınız. İnanan insanlar için farklılıklar zenginliktir, cahil ve bedevi topluluklar için ise farklılıklar kavga sebebidir. Dil, kültür ve inanç açısından son derece zengin bir coğrafyada yaşıyoruz. Bunu korumamız lazım.

 

Bu duygularla hepinizi tekrar selamlıyorum, öğrenim hayatınızda başarılar diliyorum’ dedi.

 

Okul öğretmenleri ile de buluşan Vali Mantı, ‘öğretmenlere hitaben de şunları söyledi:

 

“Değerli öğretmenlerimiz. Okullarımızı tanıma adına ziyaretler yapıyoruz. Sizler çocuklarımızla daha fazla beraber olduğunuz için daha etkili ve yönlendirici bir konumdasınız. Hep birlikte el ele vererek geleceğimiz olan çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştirelim. Herkesin hayatında hocasının veya hocalarının büyük izleri vardır. Onun için bazen bir bakış, bir dokunuş bir çocuğun hayatını değiştirebilir. Her çocuk farklı bir dünyadır. Onların dünyalarına farklı yöntem ve araçlarla inebilmeliyiz. Yeteneklerimizi çocuklarımızı kazanmaya dönük sarf etmeliyiz. Çocuklarımızı gelecek zamanın koşullarına göre yetiştirmeliyiz. Bilgi ve donanım açısından faydası olmayan teferruattan uzak durmalı, körpe zihinlere gereksiz yüklemeler yapmamalıyız. Hamdolsun ilimizde eğitim ve öğretim adına son derece güzel örnekler ve başarılı sonuçlar yaşıyoruz. Bundan dolayı öğretmenlerimize teşekkür ediyorum ‘dedi.

 

Daha sonra sırasıyla 75. Yıl İlkokulu ve TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu ziyaret edildi.

 

Bu okullarda da Vali Mantı, önce Okul Aile Birliği üyeleri ve öğretmenlerle tanıştı; okul idaresinden okulların fiziki durumları ve akademik başarıları ile ilgili bilgiler aldı. Ardından da derslikleri ziyaret edip konferans salonunda öğrencilerle bir araya geldi.

 

Vali Ali Mantı’nın okul ziyaretleri program dâhilinde periyodik olarak devam edecektir.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Farklılıklar, zenginliğimizdir,
Haber Videosu
Yorumlar
BİNGÖL Egazete
Yazarlar
Anketler
Belediye'ye devredilen askeri alana ne yapılsın ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
18
0
2
0
6
8
2
Başakşehir
15
0
1
3
4
8
3
Beşiktaş
15
0
1
3
4
8
4
Kasımpaşa
15
0
3
0
5
8
5
Trabzonspor
13
0
3
1
4
8
6
Antalyaspor
13
0
3
1
4
8
7
Alanyaspor
12
0
4
0
4
8
8
Göztepe
12
0
4
0
4
8
9
Yeni Malatyaspor
12
0
2
3
3
8
10
Konyaspor
12
0
2
3
3
8
11
Ankaragücü
10
0
4
1
3
8
12
Sivasspor
9
0
3
3
2
8
13
Kayserispor
9
0
3
3
2
8
14
Fenerbahçe
8
0
4
2
2
8
15
Bursaspor
8
0
2
5
1
8
16
Çaykur Rizespor
7
0
3
4
1
8
17
Akhisar Bld. Spor
5
0
5
2
1
8
18
E. Buyuksehir
5
0
5
2
1
8
Arşiv