HALKOYUNLARI YARIŞMASI YAPILDI
Haber
30 Mart 2022 - Çarşamba 10:15 Bu haber 16367 kez okundu
 
HALKOYUNLARI YARIŞMASI YAPILDI
Şehir Spor Salonu'nda yapılan Halk Oyunları Yarışmalarına, minikler kategorisinde 3, yıldızlar kategorisinde 9, gençler kategorisinde ise 8 ekip yarıştı.
KÜLTÜR Haberi
HALKOYUNLARI YARIŞMASI YAPILDI

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen, Bingöl'de büyük ilgi gören halkoyunlarının her geçen gün daha da geliştiğini belirterek, gelecek nesillere doğru aktarımı konusunda tüm sorumluların büyük bir özveriyle çalıştığını söyledi.

DERECEYE GİREN EKİPLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Yapılan yarışmaların ardından minikler kategorisi geleneksel düzenlemesiz dalda Bermekiler GSK birinci, Kartal 12 Gençlik Spor Kulübü ikinci, Solhan Kültür Sanat Faaliyetleri GSK ise üçüncü oldu.
Yıldızlar kategorisi geleneksel düzenlemesiz dalda Turgut Özal GSK birinci, Büyük Bingöl Spor Kulübü ikinci, Bermekiler GSK üçüncü oldu.
Yıldızlar kategorisi geleneksel düzenlemeli dalda ise Belediye Yaşam SK birinci oldu.
Gençler kategorisi geleneksel düzenlemesiz dalda Ab-ı Hayat GSK birinci, Çevlik Halay GSK ikinci, Bingöl Folklor Araştırma GSK üçüncü oldu.
Gençler kategorisi geleneksel düzenlemeli dalda ise Ab-ı Hayat GSK birinci oldu.
Büyükler kategorisi geleneksel düzenlemesiz dalda Bingöl Kartalları GSK birinci, Kartal 12 GSK üçüncü oldu.
Yarışma sonrası düzenlenen ödül töreninde dereceye giren ekiplerin kupaları Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Mahmut Danayiyen, Spor Şube Müdürü Abdurrahman Demir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Şahin ve Halk Oyunları Bingöl İl Hakem Temsilcisi Abdullah Boldaş tarafından verildi.                

Yarışmada birinci olan ekipler, önümüzdeki günlerde federasyon tarafından belirlenecek merkezde grup finali yarışmalarında Bingöl’ü temsil edecek. 

Fuat OTLAK

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HALKOYUNLARI, YARIŞMASI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı