HASTALAR MAĞDUR OLDU
Haber
16 Haziran 2022 - Perşembe 10:05 Bu haber 10658 kez okundu
 
HASTALAR MAĞDUR OLDU
Bingöl Devlet Hastanesinde muayene olmak için randevu alan hastalar, doktorların grev yapması nedeniyle mağdur oldu.
SAĞLIK Haberi
HASTALAR MAĞDUR OLDU

Hastaneye tedavi olabilmek için önceden randevu alan vatandaşlar, randevu saatinde doktorların yerinde olmamasından dolayı tedavi olmadan geri döndüler.

Hastaneden MHRS üzerinden 15.06.2022 (Çarşamba) gününe randevu alan bir vatandaş, randevu saatinde sekreterin kendisine doktorların grevde olduğunu ve herhangi bir işlem yapamayacaklarını ifade ettiğini söyledi.

Sabah saatlerinden itibaren hastaneye giden hastalar, “Mademki randevumuzu iptal ettiler neden tarafımıza iletilmedi.

Çoğumuz köy ve ilçelerden geldik bu kadar vurdum duymaz olunmamalı, zor imkanlarda buralara geliyoruz, maddi imkanı kısıtlı olan vatandaşın hakkını kim ödeyecek, yazık değil mi?

Bu grevlerle ilgili olarak hastaların mağdur olmaması için Sağlık Bakanlığının ivedilikle bir çözüm bulmasını bekliyoruz. Gerekirse mecliste sayın vekillerimizin bu hususu gündeme getirmesini ve çözüme kavuşturmasını bekliyoruz” dediler.

Grevle ilgili Dr. Süleyman Sadık Turgut açıklama yaptı. Turgut, şunları söyledi: “Biz, “Başka Kamil Furtun’lar, Ersin Arslan’lar olmasın, yaşatmak için yaşamak istiyoruz” diyenler,

Biz, gecesi gündüzü olmayanlar, 

Biz, hastalandıran bu sağlık sistemine göz yummayan, toplum sağlıksızken nefes alamayanlar,

Biz, bu gördüğünüz binalarda sistemin tüm başarısızlığının altında bırakılanlar; 

Biz, aylardır oyalama taktikleri ile yok sayılan, emeği hiçleştirilen, mesleği değersizleştirilenler,

Biz, KHK ve güvenlik soruşturmalarıyla, aile hekimliği ceza yönetmeliğiyle baskı altına alınmaya çalışanlar,

Tüm bu olumsuzluklara rağmen; Biz “giderlerse gitsinler ”e boyun eğmeyenler; mesleğinin beyazını karanlığa ışık yapanlar; emek bizim, söz bizim diyoruz. Uzun mesailerde, yorucu nöbetlerde, kışkırttığınız sağlık taleplerine yanıt vermeye çalışan emeğin sahipleri olarak BİZLER, milyonlar;

Yoksulluk sınırı altı ödemelere,

Bizleri ölümüne çalıştıranlara,

Sağlıkta şiddeti üretenlere karşı sözümüz var diyoruz. Yeni yasa teklifiyle yeniden farkına vardığınız gibi Meclis’te, ekranlarda yürüttüğünüz senaryolarınız; hem bizlerin hem de toplumun gözünde artık hükümsüzdür.

Aylar süren oyalamanın ardından, yeni yasa teklifiyle emeğimizle yeniden alay ettiniz. Bizler emekliliğe yansıyacak temel ücret artışı talep ederken, nitelikli şekilde ve baskı altında olmadan çalışabilmemiz için yeterli süre ve olanaklar, sağlıkta şiddetten arındırılmış çalışma alanları, toplumun daha az hastalanması için koruyucu sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesini isterken; sizlerin bize reva gördüğü, performansa dayalı ödeme sistemini dayatmak, emeğimiz için ayrılması gereken bütçeyi şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli olarak gömmek oldu. Sizin bizlere dayattığınız sağlıksızlığa karşı bizler bu gidişatı değiştirmek, sağlıklı bir gelecek için birlikteyiz. 

Bugünkü G(ö)REV eylemimiz son değil. Bu bir itirazdır! Meclis’te yürütülen senaryoyu reddediştir! Hakkımız olanı alana kadar hep birlikte, sağlıksız politikalarınızın ve emek gaspınızın karşısında olmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz. Tüm Türkiye’de hakları için, mesleğinin onuru için bir araya gelen milyonlar olarak biliyoruz ki emeğimizin hakkını aldığımız, sağlıklı bir geleceği birlikte inşa edeceğiz.”

Fuat OTLAK

Kaynak: Editör:
Etiketler: HASTALAR, MAĞDUR, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı