HDP'den Arınç'a destek...
Haber
24 Kasım 2020 - Salı 12:54 Bu haber 1523 kez okundu
 
HDP'den Arınç'a destek...
- Haberi
HDP'den Arınç'a destek...

Siyasi tutukluların bırakılması gerektiğini savunan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "Bülent Arınç'ın söylediği bir sözün altına imza atıyorum" dedi.

TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, Selahattin Demirtaş'ın Devran isimli kitabını okuduğunu söyleyerek dinleyenlere de tavsiye etmesi,  başta AK Parti ve MHP kanadından olmak üzere tepkiyle karşılandı.

"NE OLUR ONU ALIN BİR OKUYUN"

Bülent Arınç katıldığı TV programında, "Demirtaş konusu konuşulunca ben bizi dinleyenlere bir şey söylemek istiyorum. Demirtaş'ın yazdığı çok güzel bir hikaye kitabı var Devran isminde. Bu kitabı okuduktan sonra siz Selahattin Demirtaş hakkındaki kanaatinizi belki eğiştirmeyeceksiniz" diyerek   Selahattin Demirtaş ve Gezi Parkı eylemlerinin aktörü olduğu iddia edilen Osman Kavala’nın tutuksuz yargılanması gerektiğini savunmuştu.

AK Parti ve MHP Arınç’ın sözlerine tepki gösterirken, HDP'den destek açıklaması geldi.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmeler sırasında Arınç'ın bu sözlerine destek verdi. HDP’li Beştaş "Bugün derhal, mümkünse sadece siyasi sebeplerle cezaevinde tutulan rehinlerin tümü bırakılmalıdır. Demirtaş ve Kavala etrafında bu tartışma yürüyor ama hepsinin derhal bırakılması gerekiyor. Arınç'ın söylediği bir sözün altına da imza atmak istiyorum. Herkes Devran'ı okusun” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP'den, Arınç'a, destek...,
Yorumlar
Haber Yazılımı