İDARECİLER, KURUM ARAÇLARINI ÖZEL ARAÇLARI GİBİ KULLANIYOR
Haber
19 Temmuz 2022 - Salı 11:20 Bu haber 1222 kez okundu
 
İDARECİLER, KURUM ARAÇLARINI ÖZEL ARAÇLARI GİBİ KULLANIYOR
Aydemir, Bingöl İl Özel İdaresinde kurum idarecilerinin, kurum araçlarını özel araçları gibi kullandığını belirterek, konuyu meclise taşıdı.
SİYASET Haberi
İDARECİLER, KURUM ARAÇLARINI ÖZEL ARAÇLARI GİBİ KULLANIYOR

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Bingöl İl Özel İdaresi araçları ile ilgili iddiaları soru önergesi ile meclise taşıdı.

Soru önergesinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılmasını isteyen Aydemir, önergede şu ifadelere yer verdi: “Bingöl İl Özel İdaresi, yapılan usulsüz alımlara devam ederken farklı bir iddia ile yine kamuoyunun gündemine oturmuştur. Yapılan usulsüz işçi alımları ile ilgili herhangi bir açıklama yapmayan kurum idarecileri, İl Özel İdaresi araçlarını şahsi araçları gibi kullandıkları iddiası ile yine gündemdeler. Tarafımıza ulaşan iddialara göre; İl Özel İdaresine ait resmi araçların plakalarının değiştirildiği, sivil yaşamlarında bu araçları kendi malları gibi kullandıkları ve yakıt giderlerinin de kurumdan karşılandığı ifade edilmiştir. Bu iddialar ile birlikte İl Özel İdaresi üzerinde ki usulsüz işleyişin her geçen gün arttığı ve kurumun derhal denetime tabi tutulması gerektiği görülmüştür. Bakanlığınızın söz konusu iddialar hakkında acilen bir işlem yapıp kamuoyunu bilgilendirmesi gerekmektedir.

Bu bağlamda;

-Bingöl İl Özel İdaresine yapılan usulsüz işçi alımları ile ilgili bir soruşturma başlattınız mı?

-Yapılan alımlar ile ilgili kamuoyunu bilgilendirecek misiniz?

-İl Özel İdaresine ait resmi araçların plakalarının değiştirildiği iddiası doğru mudur? Bu konuda bir soruşturmanız olacak mı?

-Resmi araçlar kimler tarafından şahsi araç gibi kullanılmaktadır? Bu kişiler hakkında idari soruşturma açacak mısınız?

-Bingöl İl Özel İdaresi hakkında ki usulsüz iddialar ile ilgili bir çalışmanız olacak mı?”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İDARECİLER,, KURUM, ARAÇLARINI, ÖZEL, ARAÇLARI, GİBİ, KULLANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı