İHALEYE ÇIKARILDI
Haber
19 Mayıs 2022 - Perşembe 11:09 Bu haber 2637 kez okundu
 
İHALEYE ÇIKARILDI
Bingöl Belediyesi tarafından mevcut hükümet konağı alanında yapılması planlanan kent meydanı ihaleye çıkarıldı.
GÜNDEM Haberi
İHALEYE ÇIKARILDI

Bingöl Kent Meydanı için ihale süreci başlatıldı. Bingöl Belediyesi tarafından yayınlanan ihale inanına göre, kent meydanı ve kent parkı yapım işi ihalesi 9 Haziran 2022 tarihinde saat 10.00’da yapılacak.

İhale sürecinin tamamlanması ve yüklenici firma ile sözleşmenin imzalamasının ardından çalışmaların 450 takvim gününde bitirilmesi hedefleniyor.

Hükümet konağı, sanat sokağı ve dörtyol parkını kapsayacak kent meydanı projesi kapsamında, kent meydanı, yeraltı otoparkı inşa edilecek.

ÖZEL İDARE ALANI PARK OLACAK

Ayrıca yıkılan il özel idaresi binasının bulunduğu alan ise, kent parkı olarak inşa edilecek. Kent parkı da, kent meydanı ile eş zamanlı olarak yapılacak.

20 MİLYON LİRA KREDİ ALINACAK

Bingöl Belediyesi, hükümet konağı alanında inşa edeceği kent meydanı için İller Bankası’ndan 20 milyon TL kredi alacak.

Kredi ile ilgili Bingöl Belediyesi Meclisinde şu karar alınmıştı: “Belediyemizce 2022 yılı iş sezonu içerisinde, Hükümet Konağının yıkılmasıyla birlikte şehir merkezindeki araç otopark ihtiyacının karşılanması ve vatandaşlarımızın boş zamanlarında dinlenmeleri amacıyla bodrum+zemin+1.kattan oluşan Kent Meydanı, kapalı otopark yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Söz konusu Kent Meydanı ve otopark yapım işi projesine 2022 yılında başlanılarak, 2023 yılı içerisinde tamamlanması planlanmıştır. Bu nedenle belediyemizin bütçe imkânları kısıtlı olduğundan söz konusu Bingöl Merkez Kent Meydanı ve Otopark Projesi yapım işi çalışmalarımızda kullanılmak üzere belediyemize 20 milyon TL kredinin İller Bankasından kullanılmasına, her türlü iş ve işlemi yapmaya Belediye Başkanı Erdal Arıkan'ın yetkilendirilmesine karar verilmiştir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İHALEYE, ÇIKARILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı