Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 17:22 Bu haber 158 kez okundu
 
İl Özel İdaresi'ne Yeni İş Makineleri
Bingöl İl Özel İdaresi bünyesine kazandırılan 25 adet iş makinesi ve binek araç törenle hizmete sunuldu.
Gündem Haberi


Bingöl Valiliği himayelerinde İl Özel İdaresi araç envanterine eklenen 5 adet Beko Loder, 3 adet Loder, 3 adet Greyder, 2 adet Ekskavatör, 1 adet Çöp Toplama Aracı, 1 adet Vidanjör, 1 adet Tır, 5 adet 4x4 araç ve 4 adet binek aracı İl Özel İdaresi araç parkında düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

İl Özel İdaresi araç parkında yapılan törene Vali Kadir Ekinci, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Enes Üçgül, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Basatemur ve meclis üyeleri ile İl Özel İdare personeli katılırken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz ile AK Parti Bingöl Milletvekili Fevzi Berdibek de törene videokonferans ile katıldılar.

Program İl Meclis Başkanı Hasan Basatemur’un açış ve selamlama konuşması ile başladı. Yeni iş makineleri ile vatandaşlara daha iyi hizmet vermeyi hedeflediklerini ifade eden Basatemur, araç parkına kazandırılan iş makineleri ve araçlar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Belediye Başkanı Erdal Arıkan yaptığı konuşmada yeni iş makinelerinin ve araçların ilimize ve insanımıza hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye teşrifleri arz olunan Vali Kadir Ekinci şunları söyledi:

“Öncelikle Koronavirüs ile mücadele kapsamında 1 Haziran’da yani dün itibarıyla başlamış olduğumuz yeni normal hayatın, ‘kontrollü sosyal hayat’ın ilimiz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini diliyorum.

Bu vesileyle, aylardır bütün kurumlarımız, STK’lar ve gönüllü vatandaşlarımızla birlikte koronavirüse karşı el ele vermiş olduğumuz mücadelede alınan kararlara uyan, sürecin sükunetle atlatılması için büyük bir uyum içinde evlerinde kalan, zorunlu olmadıkça çıkmayan, sosyal mesafe, maske takma ve hijyen gibi kurallara uyarak daima yanımızda olan değerli hemşehrilerime teşekkürü bir borç biliyorum. Allah hepsinden razı olsun.

Duamız şudur; Yüce Allah, en kısa zamanda ve en az hasarla bu ağır imtihandan kurtulmayı ülkemize ve tüm insanlığa nasip eylesin.

Kıymetli Misafirler

Bugün bizler için hakikaten sevindirici bir gün.

İl Özel İdaremiz bünyesine katılacak 16 iş makinesi ve 9 binek aracın açılış töreni için bir aradayız.

Yakın uzak demeden memleketin tamamına hizmet sunan İl Özel İdaremiz bir yandan bu hizmetlerini daha etkin, verimli ve hızlı götürebilmek için yaz kış demeden çalışırken bir yandan da hizmet kalitesini arttırmak ve hizmet erişimini daha az maliyetle gerçekleştirmek için araç filosunu yenilemektedir.  

Bu tedbirler kapsamında, 13.720.704,00TL maliyetle idaremize kazandırılan 25 aracın ilimize ve insanımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Tüm süreçlerde daima yanımızda olan ve bizlerden desteklerini esirgemeyen Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’a ve Milletvekilimiz Sayın Fevzi Berdibek’e şükranlarımı arz ediyorum.

Araçların idaremiz bünyesine kazandırılmasında emeği geçen İl Özel İdaresi idareci ve personelini tebrik ediyorum.

Kıymetli misafirler

İl özel idaremizin sorumluluk alanında 325 köy, 817 mezra ve buralarda ikamet eden 91.858 vatandaşımız bulunmaktadır. Aynı şekilde bu sorumluluk alanı 3.400 km 1. derece yol ağına sahiptir.

Bugün araç envanterimize katacağımız 5 Adet Beko Loder, 3 Adet Loder, 3 Adet Greyder, 2 Adet Ekskavatör, 1 Adet Çöp Toplama Aracı, 1Adet Vidanjör, 1 Adet Tır, 5 Adet 4x4 araç ve 4 adet binek araç ile birlikte araç parkımızda 124’ü İş Makinası, 74’ü Binek Araç olmak üzere toplam 198 aracımız olacaktır.

Başarılı bir kırsal kalkınma için, ilimizin en ücra köşesini yaşanabilir alan kılmak için bu araçlara ihtiyacımız var. Allah iyi günlerde ve hayırlı işlerde kullanmayı nasip etsin. 

Amacımız devletimizin sağladığı bu imkânları vatandaşlarımıza adil bir şekilde ve en hızlı yöntemlerle hizmet olarak ulaştırmaktır.

Hedefimiz insanı yaşatarak devleti yaşatmaktır. Vatandaşımızın devletinden aldığı hizmetler neticesinde memnun olması ve yapacağı hayır duaları en büyük mutluluğumuz olacaktır.

Bu duygularla bir kez daha açılışını yaptığımız iş makinalarının ilimize ve insanımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Törene videokonferans ile katılan AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek şunları söyledi:

“Hamdolsun dünden bugüne Bingöl kırsalında çok güzel değişiklikler oldu. İnsanımıza çok kaliteli hizmetler sunuldu. Göreve geldiğimizden bu yana SODES kapsamında yapmış olduğumuz projelerle kırsalda yaşayan 325 köy, 817 mezra ve yüz bine yakın vatandaşımıza hizmet götürdük.

Sayın Valimizin ve Sayın Bakanımızın olağanüstü çabaları ile ilimizde yakalanan birlik ve beraberlik ortamında çok güzel işler yapıldı. Bu kapsamda alınan araçların Bingöl’ümüze hayırlı olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Artık en ücra köyümüze dahi çok rahat ulaşım sağlayabiliyoruz. Bu yapılan hizmetler noktasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Sayın Bakanlarımız ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun. İnşallah hizmet kervanımız devam edecektir. Hizmetlerimizi sunarken toplumun da hayır duasını alıyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim kılsın.

Buradan size bir müjde vermek istiyorum az önce Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüştüm, sizlere çok selamları vardı. Sayın Bakanımız, Solhan’da Efeler Ligine çıkan Voleybol takımımızın desteklenmesi ve yenilenmesi konusunda söz verdiler. Solhan’ımıza hayırlı uğurlu olsun.”

Törene videokonferans ile bağlanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz ise şunları söyledi:

“Bugün gerçekten farklı bir açılış gerçekleştiriyoruz. Korona günlerinde artık buna da alıştık, öyle diyelim. Bu da inşallah korona belası, musibeti kalktıktan sonra bir kazanç olarak kalacak Allah’ın izniyle.

Uzak olsak da, aramızda mesafeler olsa da teknolojinin imkanlarıyla bir araya geliyoruz. Belki orada cismimiz yok ama kalbimiz, aklımız oralarda, bunu özellikle belirtmek isterim. Sesimizle ve görüntümüzle sizlerle bir aradayız.

Değerli arkadaşlar, ben de öncelikle bu korona musibetinin ülkemize ve insanlığa yaptığı bu etkilerin bir an önce ortadan kalkmasını, milletimizin tüm insanlığın bu musibetten kurtulmasını niyaz ediyorum.  Çok şükür Türkiye Cumhuriyeti olarak iyi bir mücadele verdik.  Gerçekten mukayese ettiğinizde gelişmiş ülkelere göre çok daha iyi bir durumdayız. Sadece kendi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamakla kalmadık, doksana yakın ülkeye destek olduk. Bununla da iftihar ediyoruz. Bu genel başarı içinde, Bingöl’ün durumuyla da ayrıca iftihar ediyoruz. Bingöl gerçekten Türkiye ölçeğinde bu süreci en iyi, en başarılı sürdüren illerimizden biri oldu. Ama rehavete kapılmak yok inşallah. El temizliği, maske ve mesafeye dikkat ederek inşallah bu süreci en az zararla atlatacağız. Bu süreçte tabi sosyal desteklerle, ekonomik desteklerle sürecin etkilerini hafifletmeye dönük çok kapsamlı programlarda uygulandı şimdide bir normalleşme sürecine girmiş durumdayız.  Bu sürecinde ben hayırlı olmasını diliyorum. 

Yine dikkatli bir şekilde ‘yeni normal’ diyoruz biliyorsunuz buna, eski normalden farklı. Yeni kurallar içinde hem sağlığa dikkat edeceğiz hem sosyal ve ekonomik hayatımızı devam ettireceğiz. Ben bu mücadeleye katkısı olan başta Valimize, Sağlık Müdürümüze ve bütün kurumlarımızın yetkililerine çok teşekkür ediyorum.

İl Özel İdaremizin kapasitesini güçlendiren son derece önemli yatırımların açılışını yapıyoruz.  İl Özel İdaremiz gerçekten çok büyük hizmetler yaptı bugüne kadar. İnşallah bugün kazandığı bu yeni ekipmanlarla, iş makineleriyle hizmetlerini artırarak devam ettirecek

Bir taraftan da hükümetimizin KÖYDES kapsamında diğer programlar ile özel idaremize sağladığı finansal imkanlarla bütün bunlarla inşallah önümüzdeki süreçte çok daha etkili hizmetler göreceğiz. Son 18 yılda kırsala çok büyük yatırım yapıldı. Huzurunuzda ben Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunmak istiyorum. Özellikle Bingöl gibi kırsal alanı geniş çok sayıda köyü, mezrası olan ve yıllar yılı hizmet alamamış bölgelerimiz bu dönemde çok farklı bir standarda kavuştular. Bunun sosyal hayata, kültürel hayata, ekonomik hayata çok büyük etkileri oldu.  Bugün çok şükür Bingöl’ü birçok ille mukayese ettiğimizde belli bir standarda gelmiş durumdayız.  Özel idaremizin bu araç alımında sayın Valimizin çok güzel bir çalışması oldu. Bütün teknik arkadaşlarla İl Genel Meclisi Başkanımız ve il genel meclisi üyelerimizin tabi burada büyük katkısı var. Huzurunuzda hepsine teşekkür ediyorum.

Konuşmaların ardından Vali Kadir Ekinci ve protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek, 5 adet Beko Loder, 3 adet Loder, 3 adet Greyder, 2 adet Ekskavatör, 1 adet Çöp Toplama Aracı, 1 adet Vidanjör, 1 adet Tır, 5 adet 4x4 araç ve 4 adet binek aracı olmak üzere toplam 25 iş makinesini vatandaşlarımızın hizmetine sundu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İl, Özel, İdaresi'ne, Yeni, İş, Makineleri,
Haber Videosu
Yorumlar
BİNGÖL Egazete
Yazarlar
Önemli Haberler
Anketler
Belediye'ye devredilen askeri alana ne yapılsın ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
60
0
3
9
17
29
2
Trabzonspor
58
0
3
10
16
29
3
Sivasspor
53
0
6
8
15
29
4
Galatasaray
52
0
5
10
14
29
5
Beşiktaş
50
0
9
5
15
29
6
Fenerbahçe
46
0
9
7
13
29
7
Alanyaspor
45
0
8
9
12
29
8
Göztepe
38
0
11
8
10
29
9
Antalyaspor
37
0
10
10
9
29
10
Kasımpaşa
35
0
14
5
10
29
11
Gaziantep FK
35
0
10
11
8
29
12
Denizlispor
32
0
13
8
8
29
13
Gençlerbirliği
31
0
14
7
8
29
14
Çaykur Rizespor
29
0
16
5
8
29
15
Yeni Malatyaspor
28
0
15
7
7
29
16
Kayserispor
28
0
15
7
7
29
17
Konyaspor
27
0
12
12
5
29
18
MKE Ankaragücü
25
0
14
10
5
29
Arşiv