KANADA’DA BAŞLADI, BİNGÖL’DE DEVAM ETTİ
Haber
07 Haziran 2021 - Pazartesi 11:30 Bu haber 59221 kez okundu
 
KANADA’DA BAŞLADI, BİNGÖL’DE DEVAM ETTİ
Kanada’da uzun yıllar inşaat sektöründe hizmet veren iş insanı Fesih Zeki Mert, İstanbul’dan sonra Bingöl’de de yatırım kararı aldı.
EKONOMİ Haberi
KANADA’DA BAŞLADI, BİNGÖL’DE DEVAM ETTİ

Van Horne Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Fesih Zeki Mert, Kanada ve İstanbul’dan sonra Bingöl’de de yatırım yapma kararı aldı.

Kanada’da iş hayatına atılan ve uzun yıllar inşaat sektöründe hizmet veren Mert, Kanada’dan Bingöl’e uzanan çalışmalarını anlattı.

Kanada’dan sonra İstanbul ve Bingöl’de hizmet vermeye başlayan Van Horne Şirketinin 1973 yılında kurulduğunu belirten Mert, “Ben 2000 yılında bu şirkette saha sorumlusu olarak işe başladım. 2007 yılında küçük bir hisse alarak şirkete ortak oldum, 2017 yılında da şirketin yüzde yüzünün hisse sahibi oldum. Yurt dışında 11 lokasyonda faaliyet gösteren şirketimizin, Türkiye’deki ilk şubesini geçen yıl İstanbul’da açtık. İkinci şubemizi de bu yıl itibariyle Bingöl’de açmış olduk” dedi.

Kanada’da başladığı iş hayatını Bingöl’de sürdürmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Mert, şunları söyledi; “Biz Türkiye’de A Klas almış bir şirketiz. Bingöllü olduğum için, Bingöl’e bir vizyon katmak için geldim. Geçmişimdeki tecrübelerimi burada değerlendirmek istiyorum. Önümüzdeki 10 yıl boyunca Bingöl ile ilgili güzel projelerimiz olacak.”

İnalı Mahallesinde 140 dairelik bir projelerinin olduğunu belirten Mert, önümüzdeki pazartesi günü itibariyle projeye başlayacaklarını söyledi.

50 milyon liraya mal olacak projede evlerin 156 metrekareden başlayarak 213 metrekare olarak tasarlanacağını belirten Mert, Bingöl’de kurulacak site içerisinde fitnes alanları, voleybol, futbol, basketbol sahaları, çocuk parkı ve aquaparkın da yer alacağını söyledi.

Mert, vatandaşların 60 ay taksitle, faizsiz olarak konut alabileceğini ifade etti.

Son yıllarda inşaat maliyetlerinde yaşanan artışlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Mert, şunları söyledi:

“İnşaat sektörü hiçbir zaman ölmeyen bir sektör olarak devam edecek. Maliyetler yükselebilir, dünyanın her yerinde bu artışlar olabiliyor, bunun birçok etkisi var ama inşaat sektörü bir ihtiyaç olarak her zaman varolmaya devam edecek.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: KANADA’DA, BAŞLADI,, BİNGÖL’DE, DEVAM, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı