MAHALLELERDE İÇME SUYU SORUNU YAŞANIYOR
Haber
22 Temmuz 2022 - Cuma 10:40 Bu haber 1057 kez okundu
 
MAHALLELERDE İÇME SUYU SORUNU YAŞANIYOR
Aydemir, Bingöl Merkez Yenimahalle, Kültür Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Yenişehir Mahallesi ve Kaleönü Mahallesi ile merkeze bağlı köylerde su sıkıntısı yaşandığını belirterek, sorunu meclise taşıdı.
SİYASET Haberi
MAHALLELERDE İÇME SUYU SORUNU YAŞANIYOR

Bingöl’de her yıl yaz aylarında yaşanan içme suyu sıkıntısı bu yıl da devam ediyor. HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, içme suyu sıkıntısı ile ilgili meclise önerge verdi.

Aydemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılması istemiyle meclise sunduğu önergede, şu ifadelere yer verdi: “Bingöl Merkez Yeni Mahalle, Kültür Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Yenişehir Mahallesi ve Kaleönü Mahallesi ile Bingöl Merkeze bağlı tüm köylerde yaklaşık üç yıldır günün en fazla ihtiyaç duyulan saatlerinde su kesintileri yaşanmaktadır. Bingöl İli doğal kaynak suları ile bilinen zenginliklere sahip olmasına rağmen su kesintilerinin istikrarlı bir şekilde devam ettirilmesi Bingöl halkı için bir zulüm haline gelmiştir. Ayrıca su kesintilerinin çok sık yaşanıyor olmasına rağmen su faturalarının da yüksek geldiği iddia edilmektedir. Bu konuda mahalle sakinlerinin daha önce başlattıkları çeşitli eylemlere rağmen herhangi bir sonuç alınamaması konunun Bakanlığınız tarafından ele alınmasını elzem kılmıştır. Yaşamın en temel kaynağı olan suyun özellikle yaz mevsiminde kesintiye uğraması halkımızın çok ciddi sıkıntılar yaşamasına sebebiyet vermektedir.

Bu bağlamda;

-Su kaynaklarının çok fazla olduğu Bingöl İlinde yaşanan su kesintilerinin sebepleri nelerdir?

-Su kesintilerini çözüme kavuşturmak için bir çalışmanız olacak mı?

-Yerel Yönetimlerin su kesintileri hakkında sundukları herhangi bir gerekçe var mıdır, bu konuda bir soruşturmanız olacak mı?

-Kesintilere rağmen su faturalarının yüksek geldiği iddiası söz konusu. Faturalar hakkında bir araştırmanız olacak mı?”

Kaynak: Editör:
Etiketler: MAHALLELERDE, İÇME, SUYU, SORUNU, YAŞANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı