Haber Detayı
30 Mayıs 2015 - Cumartesi 14:00 Bu haber 1833 kez okundu
 
Sait Şahin'in mitingi
HÜDA PAR'ın Bağımsız Adayı Sait Şahin, ''iktidara verdiğiniz desteğin karşılığını almadınız'' dedi.
Siyaset Haberi


7 Haziran'da genel seçimlere gidiyoruz.Özel'de Bingöl'ümüze, genelde bütün Türkiye'ye, islama, bütün müslümanlara, ümmete, insanlığa hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Şahin şöyle konuştu: '' Rabbim hayırlısını nasip etsin inşallah. Allah hayrı takdir eder, insan ise tercih eder. İnsanın tercihi ile hayır güçlenir.İnsanın tercihiyle iyilik güçlenir, iyiler güçlenir.

Bingöl Şerefli bir şehirdir

 Bingöl'ün adını kötüye çıkarmışlar. Dışarıda ve içeride Bingöl'ün siyasetine güvenilmez diyorlar.Siyasette Bingöllülere güvenilmez diyorlar bana. Ama ben Bingöllülere ve Bingöl'e güveniyorum. Bingöl'e güvenmeyen asıl yalancı ve hırsız siyasetçilerdir. Ben Bingöllülere  güveniyorum.Tarihte Bingöl; Şeyh Saitlere, Said-i Nursiye sahip çıkmış şehirdir. Bütün baskılara rağmen darbe anayasasına hayır diyen tek şerefli şehirdir. Sizlere de inanıyorum ki bu kardeşiniz Sait'e sahip çıkacaksınız.

Ders vermek lazım

7 Haziran günü sandıklar önümüze koyulacak. Bingöl'ün birilerine ders vermesi lazım. Kendi imanına, islamına, ahlakına yakışmayan adayları Bingöllülerin önüne koyanlara ders vermesi lazım. Mahrum ve mağdur bırakanlara, hizmet etmeyenlere ders vermek lazım. Hatice Belgin'i öldürenlere,Diyarbakır'da Yasin Börü ve arkadaşlarını katledenlere, Karlıova'da kendilerine oy vermediler diye şehit edilenlere Bingöl'ün ders vermesi lazım.

Verdiğiniz desteklerin karşılığını görmediniz

Sizler 7 Haziran'da 3 vekil seçeceksiniz. Siz gözü kapalı bir şekilde her zaman iktidara destek verdiniz.13 yıl boyunca verdiği desteğin karşılığını hizmet görmedi. Türkiye, batı şehri ve çevre iller kalkınırken Bingöl kalkınmadı. Bakan Bingöllü olduğu halde kalkınmadı Bingöl.

Engelliler haftası münasebetiyle Altı Nokta Körler Derneği'ni ziyaret ettim. İlginç bir ifade kullandı Dernek Başkanı dedi ki; 'hocam gelişen Türkiye'nin gelişmeyen şehridir Bingöl'

Duble çile, duble eziyet, duble zulüm

Türkiye'nin her tarafına duble yollar döşüyorlar. Bütün bölgelerde duble hizmet duble rahatlık olmuş ama Bingöl'de duble yollar; duble çile, eziyet, zulüm olmuş. 13 yıldır Bingöl Genç arası 18 kilometreyi bitirmediler, bitiremediler. Yol dümdüz ne bir tünel ne de viyadük istiyor. Karadeniz sahil yolunu denizi doldurarak yaptılar ama Bingöl Genç yolunu bitiremediler. İstanbul 3. köprüye başladılar bitirmek üzereler ama Çapakçur Köprüsünü yapmadılar.

Kalkınma Bakanı Adaklı yolundan utandım diyor

Sanayi esnafını ziyaret ettik. Esnaf yol yok, her yer toz toprak içinde. Biz kendi cebimizde para toplayarak yolumuzu yapmak zorunda kaldık diyorlar. Sanayi esnafı bu ülkeye vergi veriyor, fatura ödüyor ve bu şehrin 3 vekili ve bir Kalkınma Bakanı var. sanayi esnafı kendi cebinden para toplayıp yol yapıyor. Kuzey ilçelerin yolları köy yollarına dönmüş. Adaklı'yı ziyaret eden Kalkınma Bakanı ben Adaklı yolundan utandım diyor. Bakanı neden utandırmışsınız Adaklılılar.

Bingöl ilçe konumunda

Sağlık alanında da büyük sorunlar var. Sevk yollarında hastalarımız kaybediyoruz. Yolda kaybettiklerimizin tabutlarını taşıyoruz. 5 yıldır bitirilmeyen bir hastane binası var. Güveçli'de 150 haneli bir köy, 4 katlı bir sağlık ocağı inşa ettiler. 3 ay hizmet verdi sonra boşalttılar. 22 yıldır atıl durumda. Yerel gazeteleri ben tebrik ediyorum. Cesaretlice iktidara kafa tutuyorlar manşetler atıyorlar. Hastanemizi istiyoruz diyorlar. 4 dilde haykırıyorlar. Ankara Bingöl'ü duymuyor, sessiz kalıyor. Gidip mecliste Ankara'da kulaklarının içine bağıracağız. Bingöl'ü meclisin gündemine taşıyacağız. Bingöl bütünü ile çevre illere bağlı resmiyette bir il ama ilçe konumunda, Elazığ'ın, Malatya'nın, Diyarbakır'ın ilçesi olmuş .Müdürlükler vardı ne oldu? Hepsini şefliğe çevirdiler çevre illere bağladılar. Orman Bingöl'de mi çok Elazığ'da mi çok? Bingöl'dekini kapatıp şefliğe çevirdiler. Çevre illere bağladılar. Müdürlükleri kapatıp çevre illere bağladılar. Şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan minibüsçüler için gerekli olan sürücü belgesini Erzurum'dan alıyorlar. Her yıl yenilemek için Erzurum'a gitmek zorunda. Çevre illerin ilçesi konumuna getiriyorlar bizi.

4 okul birleştirip eğitim veriliyor

 Ben Bingöl'de öğretmenlik yaptım. Bazı yerlerde öğretmen olmuş öğrencilerim ile karşılaşıyorum. Köylerde 4 birleştirilmiş sınıfta bir öğretmenden ders alıyor. Bu öğrenciler batıdaki 10- 20 kişilik sınıflarda ders gören kişiler ile aynı sınava tabii oluyorlar. Fırsat eşitsizliğini görüyor musunuz? Sonrada aynı başarı bekleniyor. Eğitimde haksızlığa uğruyoruz. Eğitimde başarısız olduğu için gençler işsiz kalıyor. Kayseri'de Bingöl'ün yüzölçümü kadar Organize Sanayi Bölgesi var. Burada bir fabrika bile yok.

SÜTAŞ projesi buhar oldu

SÜTAŞ projesi, 13 yıldır kurmak istedikleri bir proje vardı. Proje, buhar oldu üçtü. 3 seçimdir vaat ediyor. Sahip çıkmadıkları için dışarıya yapılacak.

TOKİ, Bingöl'de ticaret alanına TOKİ kurdular. Çarşı ve ticaret alanı darlıktan nefes alamıyor. Şehir merkezine konut yaptılar. Ticaret alanı oldu.

Davutoğlu bu dönem için Bingöl'e hiçbir vaatte bulunmadı

Ahmet Davutoğlu Bingöllülere ne vaat etti. Ne istedi. 3 vekil istedi. Aynı gün Elazığ'da 5 müjde verdi. Vaat edilmesi gereken yer Bingöl iken müjde başka yerlere verildi. Bu aslında önümüzdeki dönem de Bingöl'e bir şey yok anlamına geliyor. Elazığ adayları oturmuş proje hazırlamış ve önüne koymuş bu müjdeleri ver diye. Bingöl vekilleri yapamadılar mı. Çapukçur deresi Türkiye'nin en güzel deresi Hacı Hıdır'ın orda otur izle. Bingöl'de Ak Parti ne konuşuyor, ne siyaset yapıyor.

HDP derin devletle benzeşti

HDP adayları sloganında  büyük insanlık diyor.Hangi büyük insanlık, burada Hatice Belgin'İ şehit eden insanlık mı? Yasin Börü'yü katleden insanlık mı? Karıova'da oy vermeyen iki müslümanı öldüren insanlık mı? Cizre'de hamile bir kadını evinin içinde yakacak kadar zalim bunlar. Selahattin  Demirtaş baskı ile bir oy alanın Allah belasını versin dedi. Karlıovalılarda buna amin diyor. PKK silahlı grup ile tehdit ediyor. 90'lı yıllardaki derin devlet ile benzeştiniz. Zalimleştiniz. Dün zalim Derin devletti bugün siz oldunuz. CHP hükmünü kaybetti bu topraklarda. HDP de islama imana ahlaka düşmanlıkla bu toplumu ahlaksızlaştırmaya çalıştı. HDP'nin listesinde eşcinsel aday var. Ahlaksızlık ve hastalıktır bu. HDP bunu meclise taşıyor, meşrulaştırıyor. Topluma bunu taşıyor. Namus kabustur pankartları asan HDP sizin temsilciniz olabilir mi?

Bizim insan anlayışımız çok yüce bir anlayıştır. Allah hayatı farklılıklardan yaratıyor. Farklı unsurlardan hayatı oluşturuyor. Toprak serttir, su yumuşaktır, hava latıftır, güneş sıcaktır, kış soğuktur. Allah farklılıkları toprakta buluşturuyor ve hayatı oluşturuyor. Bize göre toprak devlettir. Devlet, insanların farklılıklarını üstünde barındırmalı, hayat hakkı tanımalı ve insan hayatı ortaya çıkmalı. Toprak sakin olmalı ki üzerindekiler hayat bulsun. Farklılıklarda haddini bilmeli. Su haddini aşarsa sel olur. Güneş haddini aşarsa yakar, kavurur. Kış haddini aşarsa döndürür, öldürür. Kemalizm haddini aştı zülüm oldu. Apoizm haddini aştı ölüm oldu. İŞİD haddini aştı, ölüm oldu, zülüm oldu. Yaşamak sadece müslümanın hakkı değildir.Kimse kimseye farklılıklarını dayatmamalı, zülüm etmemeli. İnanmanın karşılığı cennet, inanmayanın cehennemdir. Değerler aşıldı, gençlik çökmüş, ahlak ne durumda hiçbir parti seçim beyannamesinde yer vermedi. Biz sizler adına bunları meclise taşıyacağız. İhale peşinde koşan, adamlarını yerleştirmeye çalışan kişiler yerine biz olalım. 3 tane hayırsız evladınız olacağına bir tane hayırlı evladınız olsun'' şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Sait, Şahin'in, mitingi,
Haber Videosu
Yorumlar
BİNGÖL Egazete
Yazarlar
Önemli Haberler
Anketler
Belediye'ye devredilen askeri alana ne yapılsın ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Arşiv