Solhan’da doğalgaz meşalesi yakıldı
Haber
21 Ocak 2021 - Perşembe 11:15 Bu haber 720 kez okundu
 
Solhan’da doğalgaz meşalesi yakıldı
Aralık ayında doğalgaza kavuşan Solhan İlçesinde, dün meşale yakılarak açılış gerçekleştirildi.
- Haberi
Solhan’da doğalgaz meşalesi yakıldı

Solhan ilçesinin doğalgaza kavuşması nedeniyle ‘Doğalgaz Meşale Yakma Töreni’ yapıldı.

Törene Vali Kadir Ekinci, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Bingöl eski milletvekili Yusuf Coşkun, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Solhan Belediye Başkanı Aldulhakim Yıldız, Doğugaz A. Ş. Genel Müdürü Serhat Demircan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Doğugaz A. Ş. Genel Müdürü Serhat Demircan, 2020 yılı ağustos ayında başladıklarını belirterek, şuana kadar ilçede 1232 aboneye doğalgaz arzı sağladıklarını söyledi.

Programda konuşan Vali Kadir Ekinci, enerji kaynakları içinde kullanılması en kolay olan, çevre dostu, ekonomik ve konforlu bir imkân olan doğalgaz hizmetinin Solhan’a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Vali Ekinci, şunları söyledi: “Solhanlı hemşehrilerimin evlerine konforu ve kaliteyi getirecek ve özellikle kadınlarımızın hayatını daha da kolaylaştıracak bu hizmetten herkesin yararlandığı güzel günler diliyorum.

İlimiz genelinde tüm vatandaşlarımıza kesintisiz ve güvenli doğalgaz hizmeti sağlamak için özenle çalışıyor, çevre dostu doğalgazı mümkün olduğunca fazla haneye ulaştırmak için elimizdeki imkanları azami ölçüde kullanıyoruz. Bu konuda kurumlarımız arasında tam bir uyum ve eşgüdüm olduğunu daha da önemlisi büyük bir istek ve heyecan olduğunu ifade etmek isterim.

Toplam 10 milyon TL maliyeti olan bu yatırım için 2020’nin 11. ayında abone başvuruları alınmaya başlandı.

Son derece hızlı ve düzenli işleyen bir çalışma temposu sonucunda geldiğimiz aşamada, 2021 Ocak ayı sonu itibariyle 1309 aboneye hizmet vermeyi planlıyoruz.

İnşallah abone sayıları hızla artacak, daha fazla vatandaşımız bu nimetten istifade edecek ve tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de doğalgaz hizmeti hızla tamamlanacaktır.

Unutmayalım ki, üretmeyen ve istihdam sağlamayan, bilim ve teknolojiye yatırım yapmayan ülkeler daima gelişmiş ülkelere muhtaç kalacaktır. Reel dünya hamasetle, nutukla yürümüyor. Sahada gücünüzü göstermeniz lazım. Eğer bilgi ve teknoloji üretmezseniz, güçlü ve istikrarlı ekonominiz olmazsa daima gerilerde kalırsınız.

Bu anlayış ve gayretin bereketli dönütü olarak ülkemizde son yıllarda hemen her alanda değişimler oluyor, adeta bir devrim yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bugün her alanda uluslararası rekabette gücünü gösteren, hem masada, hem sahada aziz milletimizin şanına yakışır bir duruş sergilemeye devam ediyor.

Bu açıdan bakıldığında, doğalgaz hizmeti gelişmişlik, yaşam kalitesi ve sağlık açısından önemli bir ölçüttür.”

AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ise, “Dün Genç ilçemiz, bugün Solhan ilçemiz doğalgaza kavuştu. İnşallah Karlıova ve diğer ilçelerimizde peyderpey hizmetler devam edecektir. Yapılacak hizmetler toplumun birliğini, beraberliği, kardeşlik duygularını, insanı yaşat ki devlet yaşasın sloganıyla hareket eden bir zihniyetin düşüncesidir. O yüzden de bize yakışan da bu millete en güzel şekilde hizmet etmektir” ifadelerini kullandı.

Törenin sonunda Vali Kadir Ekinci, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Bingöl eski Milletvekili Yusuf Coşkun ve Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan’ın katılımı ile sembolik olarak doğalgaz meşalesi yakıldı.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Solhan’da, doğalgaz, meşalesi, yakıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı