SORUMLULUK
Haber
22 Mart 2022 - Salı 12:39 Bu haber 24170 kez okundu
 
SORUMLULUK
SORUMLULUK
YAZARLAR Haberi
SORUMLULUK

Ekonomisi zayıf, işsizliğin yoğun olduğu Bingöl’de insanlar sürekli göç ediyor. Çay ocaklarındaki kürsülerde sohbetin konusu siyasileri eleştirmekle geçiyor. Peki bu insanlar haklımı, haksızmı diye sorguladığımızda bir siyaset adamı olarak Bingöllü hemşerilerimi pek haklı görmüyorum. Örnekleri ile bir kaç başlık altında anlatayım.
1989-1994 yılları arasında Bingöl Belediyesi’nde rahmetli Selahattin Kaya’nın yardımcısı Meclis Üyesi idim. Bugün şehrin çehresini değiştiren önemli projeleri hayata geçirdik, seçimlerde hemşehrilerimiz görmezden geldiler.
1993 yılında SHP İl Başkanı olarak SHP-DYP koalisyonunda bugünkü Gayt Sulama kanalını başlattık. 25 km’lik mesafedeki arazileri Gayt’tan Paymerk’e kadar bölgeyi suluyor. Bırakın oy vermeyi CHP’ye teşekkür edene rastlamadım.
1996 yılında Gülbahar Barajını başlattık. Sarıçiçek, İncesu, Haraba Ovasını bu projeyi ne yazık ki takdir eden köylüler çok az sayıda.
Bingöl’de 2003 yılında meydana gelen depremde yapılan ikibin daire TOKİ konutları proje hatasından dolayı çatılar kar yağdığında binalar su içindeydi.
Medya, parlemento girişimlerimizin sonunda dönemin TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, “Gel centilmenlik anlaşması yapalım sen muhalefeti durdur. Ben de baharla beraber bu çatıların tamamını değiştireceğim.” dedi ve gereğini yaptı. Yoksa bugün TOKİ konutları harab halde olurdu. Bu çabalarımızı da takdir eden yok gibi. 
Bu örnekleri çoğaltmak beni sadece üzmekte. Sorunları yaşayan insanlar çözüme yardımcı olmadıklarından sorumsuzluklarının bedelini başkalarına yüklemeye çalışıyorlar. Bu da çözüm değil..

Kaynak: Editör:
Etiketler: SORUMLULUK,
Yorumlar
Haber Yazılımı