Turizmde 18 projeye destek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Korkutan yangın!
Korkutan yangın!
HDP kapatılamaz
HDP kapatılamaz
Haber
28 Aralık 2020 - Pazartesi 11:13 Bu haber 15197 kez okundu
 
Turizmde 18 projeye destek
Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde 18 projeye destek verildi. Bingöl’ün 1 projesi desteklendi.
EKONOMİ Haberi
Turizmde 18 projeye destek

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, ‘Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ kapsamında 18 projenin başarılı bulunduğunu söyledi.

TRB1 Bölgesinin büyük gelişme potansiyeli barındırdığının altını çizen Yoğunlu, şöyle konuştu: “Fırat Kalkınma Ajansı olarak 2010 yılında kuruluşumuzdan bu yana bu potansiyeli ortaya çıkarmak için çalışmalarımızı büyük bir titizlik ve özveriyle yürütmeye çalışıyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğümüzün de destekleriyle illerimizdeki paydaşlarımızla birlikte inşallah bölgemizi daha ileri bir noktaya taşımak için gayret göstermeye devam edeceğiz.”

Yoğunlu, Fırat Kalkınma Ajansının faaliyette bulunduğu son 11 yılda toplam 799 projeyi desteklediğini ifade ederek, “Bu projelere sağlanan/sağlanacak toplam destek tutarı 2020 fiyatları ile 420 milyon TL'ye, projelerin toplam bütçesi ise 704 milyon TL'ye ulaşmıştır” dedi.

Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarının 16,5 milyon TL olduğunu aktaran Yoğunlu, desteklenecek projelerle bölgeye yaklaşık 24 Milyon TL'lik yatırım gerçekleştirilmesinin öngörüldüğünü belirtti.

Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ kapsamında, Bingöl İl Özel İdaresinin ‘Bingöl Kültür Evi’ projesi de kabul edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turizmde, 18, projeye, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı