Vali Ekinci, tebrikleri kabul etti
Haber
30 Ekim 2020 - Cuma 10:11 Bu haber 1719 kez okundu
 
Vali Ekinci, tebrikleri kabul etti
Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yılı kutlamaları kapsamında, Bingöl Valiliğinde "Tebrik Kabul Töreni" düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Vali Ekinci, tebrikleri kabul etti

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de büyük bir coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 97. yıl dönümü programları kapsamında ilk olarak, 28 Ekim tarihinde Vali Kadir Ekinci, 49. Komando Tugay Komutan V. Alb. Ercan Aygündüz ve Belediye Başkanı Erdal Arıkan Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sundular. Tören; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ’29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ kutlama mesajının okunması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti.

Vali Kadir Ekinci, 49. Komando Tugay Komutan V. Alb. Ercan Aygündüz ve Belediye Başkanı Erdal Arıkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile şehit aileleri dernek temsilcilerinin katıldığı törende tebrikleri kabul etti.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Vali Kadir Ekinci,

 “Milletçe bir ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı daha idrak etmenin sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz. Sizleri, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yıldönümünde, bu eşsiz duygu yoğunluğu ile en içten, en samimi duygularımla selamlıyorum.

Bayram sevincimize ve heyecanımıza ortak olan tüm hemşehrilerimin, Türkiye’nin dört bir yanındaki ve yurt dışındaki tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum.

29 Ekim, aziz milletimizin kendi kaderini yine kendi iradesi ile belirlemek için giriştiği bağımsızlık mücadelesinin millet egemenliği ile taçlandığı müstesna bir gündür.

Bu münasebetle; bizlere Cumhuriyet gibi yüce bir değeri miras bırakan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, İstiklâl ve istikbal mücadelemizin zafere ulaşmasında ve devletimizin kurulmasında vazife üstlenen kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla, rahmetle yâd ediyorum.

İnşallah bizler de, yeniden dirilişin ve tarihte özne olmanın simgesi olarak Cumhuriyeti, şanlı tarihimizden ve her biri gök yüzünün yıldızı olan ecdadımızdan aldığımız güç, sorumluluk bilinci, haklı övünç ve kesintisiz bir çaba ile yarınlara taşıyacağız.

Millet olarak nice ‘Cumhuriyet Bayramlar’ında buluşmak üzere siz değerli hemşehrilerimi bir kez daha sevgi ve saygıyla selamlıyorum

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun” dedi.

 

Şiir Dinlentisi Programı

Valilik ayrıca “97. Yaşında Türkiye Cumhuriyeti ve Tarihsel Dinamikleri” adlı programın Doç. Dr. Gülsüm Polat’ın katılımı ve sunumuyla Şiir Dinletisi, Kompozisyon ve Konferans düzenleneceğini, Valiliğin Instagram hesabından yayınlanacağını bildirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Ekinci,, tebrikleri, kabul, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı