VALİ EKİNCİ’YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Haber
18 Şubat 2021 - Perşembe 10:14 Bu haber 530 kez okundu
 
VALİ EKİNCİ’YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Kiğı İlçesine bağlı köy muhtarları, Vali Kadir Ekinci’yi ziyaret ederek, Kiğı-Bilice Grup Yolu için teşekkür ettiler.
GÜNDEM Haberi
 VALİ EKİNCİ’YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ

İhale süreci tamamlanan Kiğı-Bilice Grup Yolu "Altyapı, Bakım- Onarım ve BSK Kaplama Yapım İşi” dolayısıyla Kiğı Meclis üyesi ve köy muhtarları Vali Kadir Ekinci'yi ziyaret ederek, destek ve katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

Köy muhtarlarını temsilen konuşan Bilice Köyü Muhtarı Hasan Ali Deniz, “Bizler bugün, bir müddettir bölgemizle ilgili yaratılmak istenen yanlış bilgi ve algılar hakkında gerçek bilgiler ile kamuoyunu aydınlatmak ve yapılan hizmetlerden dolayı Sayın Valimizin şahsında devlet büyüklerimize şükranlarımızı ifade etmek için buradayız.

Dün olduğu gibi bugün de, ilimizdeki herhangi bir köy, herhangi bir bölge gibi taleplerimizin yetkili kurumlarca alındığını, ikircikli bir tutum olmadığını ve hizmetlerin birer birer gerçekleştiğini kamuoyu ile paylaşmak; ‘devletimizin milletinin emrinde, milletimizin de her daim devletinin yanında’ olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Kiğı-Bilice Grup Yolu ile ilgili olarak önemli bir aşamayı geride bıraktık. Yapılan çalışmalar neticesinde, yaklaşık maliyeti 23 milyon 173 bin TL olan 36 km’lik Eşme-Dallıca-Ağaçöven-Yazgünü-Açıkgüney-Sabırtaşı-Demirdöş ve Bilice Bölgesi Grup Köy Yolu’nda “Altyapı, Bakım- Onarım ve BSK Kaplama Yapım İşi”, 02.02.2021 tarihinde 13 milyon 900 bin TL’ye ihale edilmiştir.

11 köy, 35 mezra ve 2 jandarma karakolunun konuşlu olduğu grup yoluna ait işin süresi 500 takvim günü olup 2021 yılı içerisinde yolun tamamlanması planlanmaktadır. İnşallah Sayın Valimizin de takip ve denetimleri ile iş süresinde bitecek, köylülerimiz bu hizmetten istifadeye başlayacaklardır.

Bugüne kadar her konuda olduğu gibi grup yolunun ihale sürecinde de yanımızda olan ve yardımlarını esirgemeyen Sayın Valimize destek ve katkılarından dolayı tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , VALİ, EKİNCİ’YE, TEŞEKKÜR, ZİYARETİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı