YAYLADERE BELEDİYE BAŞKANI DAVET EDİLMEDİ
Haber
07 Nisan 2021 - Çarşamba 09:18 Bu haber 657 kez okundu
 
YAYLADERE BELEDİYE BAŞKANI DAVET EDİLMEDİ
Yayladere Belediye Başkanı Sabri Akyürek, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Bingöl yatırımları programına davet edilmediğini ve ayrımcılık yapıldığını söyledi.
SİYASET Haberi
YAYLADERE BELEDİYE BAŞKANI DAVET EDİLMEDİ

Yayladere Belediye Başkanı Sabri Akyürek, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Bingöl yatırımları programı ile ilgili açıklama yaptı.

Kendisinin programa davet edilmediğini belirten Akyürek, ayrımcı anlayışı kınadığını söyledi.

Akyürek, şunları söyledi: “05 Nisan 2021 tarihinde Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Bingöl yatırımları protokolü için imza töreni düzenlenmiştir. Bilindiği üzere Bingöl ilimiz yedi ilçe üç beldeden oluşmaktadır. 31 Mart 2019’da yapılan mahalli idareler seçiminde milletimizin teveccühü ile Yedisu ilçemiz Milliyetçi Hareket partisi tarafından, Yayladere ilçemizin Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetilmesi diğer 5 ilçemiz ve 3 beldemiz de Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından yönetilme hakkını elde etmişlerdir. Ama ne yazık ki yapılan imza törenine davet edilmeyen tek belediye Yayladere Belediye Başkanlığı olmuştur. Bu kabul edilemez ayrımcı anlayışı kınıyor ve kamuoyunun vicdan ve takdirine sunuyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAYLADERE, BELEDİYE, BAŞKANI, DAVET, EDİLMEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı