ZAM TALEBİ REDDEDİLDİ
Haber
04 Ağustos 2022 - Perşembe 12:11 Bu haber 1698 kez okundu
 
ZAM TALEBİ REDDEDİLDİ
Bingöl’de şehir içi ulaşım ücretlerine zam yapılması talebi, belediye meclisinde reddedildi.
GÜNDEM Haberi
ZAM TALEBİ REDDEDİLDİ

Bingöl’de şehir içi ulaşım hizmeti veren S.S.18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, akaryakıt zamları nedeniyle zarar ettiklerini belirterek 1 günlük iş bırakma eylemi yaptı. S.S.18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, belediyeden mazot desteği isterken, vatandaşlar da belediyenin kendi otobüslerini alarak çalıştırması gerektiğini belirtti.

S.S.18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin 1 günlük iş bırakma eyleminin ardından araçlar yeniden hizmet vermeye başlarken, kooperatifin zam talebi de belediyenin ilk meclis toplantısında görüşüldü. Kooperatifin zam talebinin oy çokluğuyla reddedildiği belirtildi.

Belediye meclisinde konu ile ilgili alınan karar şöyle: “S.S.18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Nureddin Kaya 03.06.2022 tarih ve 11096 sayılı dilekçe ile belediyemize müracaat ederek, yol bilet ücretlerinin mazota gelen zamlardan dolayı yeniden gözden geçirilerek zam talebinde bulunulmuştur.

Yapılan araştırma ve incelemeler sonucunda S.S.18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifine 15.04.2022 tarih ve 37 sayılı kararı ile zam verilmiştir. Yukarıda açıklanan nedenlerden dolayı S.S.18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'nin zam talebinin 5393 sayılı Belediye kanununun 15/p maddesine göre reddine oy çokluğu ile karar verilmiştir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZAM, TALEBİ, REDDEDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı