ZAZA FC LONDON SEÇMELERİNE YOĞUN İLGİ
Haber
20 Temmuz 2022 - Çarşamba 11:01 Bu haber 3781 kez okundu
 
ZAZA FC LONDON SEÇMELERİNE YOĞUN İLGİ
Zaza FC London Akademi tarafından gerçekleştirilen U-16 ve U-18 futbolcu seçmelerine 400’e yakın çocuk katıldı.
SPOR Haberi
ZAZA FC LONDON SEÇMELERİNE YOĞUN İLGİ

2018 yılında İngiltere’nin başkenti Londra’da kurulan Zaza FC London bu yıl ilk şubesini Bingöl’de açtı. Kulüp daha önceden duyurduğu oyuncu seçmelerini 16-17 Temmuz tarihlerinde Aşağı Çarşı Sentetik sahada gerçekleştirdi.

KOCA: BİNGÖL’DE YETENEKLİ GENÇLER VAR AMA İMKAN VERİLMEMİŞ

Seçmelere katılmak üzere İngiltere’den Bingöl’e gelen Zaza FC London’un Teknik Direktörü Deniz Koca, burada yoğun bir ilgiyle karşılandı. Birçok çocuk ve veli kendisi ile fotoğraf çektirirken bu ilgiden çok memnun olduğunu belirten Koca, “Çok sıcak bir şekile karşılandım. Geldiğim günden beri yoğun bir ilgiyle karşılaştım. Seçmelere bu kadar yoğun bir katılımın olması da beni şaşırttı. Bingöl’de gençler futbola çok ilgi duyuyorlar. Aralarında yetenekli oyuncular da var. Ama en çok dikkatimi çeken şey çocukların 17-18 yaşına gelene kadar herhangi bir eğitimden geçmemeleri oldu. Daha önce lisanslı fubolcu olduğunu söyleyen gençlere bakıyorum yeteneği dışında ona öğretilen hiçbir şey olmamış. Biz de Zaza FC London ailesi olarak burda Mustafa hocamız ile sürekli iletişim halinde olacağız ve çocuklarımıza elimizden geldiğince gereken eğitimleri vereceğiz.” İfadelerini kullandı.

BARAÇ: BİNGÖL’E FARKLI BİR SOLUK KAZANDIRDIK

Zaza FC London’n kulüp Başkanı Ömer Baraç, bingöl’de futbola yeni bir heyecan getirdiklerini, adeta yeni bir solukm kattıklarını ifade etti. Baraç, “Biz 4 sene önce İngiltere’de bu yola çıktığımızda aslında hep bugünlerin hayaliyle motive olup çalıştık. Bir gün bu şehrin çocuklarına hayal ettikleri imkanları sunma hedefiyle başladığım bu yolda en byük adımlarımızdan birini attık. Bu kadar yoğun ilgiden dolayı tüm sporcu kardeşlerim ve ailelerine teşekkğr etmek istiyorum. Zaza FC London ile hep daha ileriye gitmeyi hedefliyoruz. Geleceği inşa etmek için ekibimizle birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bingöl’de kamuoyunun bizi desteklemesini her daim yanımızda olmasını arzu ediyoruz. Seçmelerde emeği geçen herkese tekrardan teşekkür eder, seçmelerimizin hayırlı olmasını dilerim” dedi.

(Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZAZA, FC, LONDON, SEÇMELERİNE, YOĞUN, İLGİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı