ʹKitap Kumbaramʹ projesi
Öğrencilere tasarruf ve kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için başlatılan ʹKitap Kumbaramʹ projesi kapsamında kitap okuma şenliği düzenlenecek.
503 defa okunmuş - 22 Mayıs 2014 - Perşembe 11:29
Timaş Yayınları’nın desteğiyle Bingöl’de hayata geçirilen ve anaokullarıyla 1-8 ‘inci sınıf öğrencileri kapsayan ‘Kitap Kumbaramʹ Projesi uygulanmaya başladı. Gerçekleştirilen proje ile çocuklara hem tutumlu olmayı hem de kitap sevgisi aşılacak.
Kitap Kumbaram Projesi Timaş Yayınları Bölge sorumlusu Cuma Yener, Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün başlattığı Türkiye Okuyor kampanyası projesidir. Biz bu proje ile Çocuklara tasarrufu teşvik etmek ve biriktirdikleri parayla Kendi kitabını satın alacaklar. Bu vesileyle öğrenciler kitap alma ve kitap okuma alışkanlığını kazanmış olacaklar.” dedi.
Kumbaralardaki amaçlarını açıklayan Bölge sorumlusu Cuma Yener, “Çocuk kumbarayla geldikten sonra bizim orada bir kumbara bankamız olacak, kumbarasından ne kadar para çıkmışsa çek vereceğiz. Standa geçecek kitabını satın alacak. Kitabı, poşeti ve çeki ile birlikte yine ayrı bir masada hesabını görecek ve gidecek. Kesinlikle kumbara dayatması yok, kumbarasını getirmedi, niye parası eksik gibi şeyler asla yok. Amacımız burada milli bir Tüyap fuarını geleneksel hale getirmektir. Fuarda her bütçeye göre kitap vardır. 50 kuruş kitap da var yani orda gücümüz nispetin de boş göndermeyeceğiz. Çünkü fakir çocuklarda geliyor.”dedi.
Yenpa Kitap Kırtasiye sahibi Ayhan Yener, 26-30 Mayıs tarihleri arasında Selahattin Eyyubi İmam Hatip Lisesi Salonu’nda açılacak olan mini bir Tüyap kitap fuarında öğrencilerin kumbarada biriktirdikleri paralarla kitaplarını satın alabileceklerini ifade etti.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...