Yoksullukla Mücadele Derneği Kuruldu
“İlk Umut Yoksullukla Mücadele ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği” düzenlenen basın toplantısıyla ilan edildi.
465 defa okunmuş - 20 Haziran 2013 - Perşembe 13:01
Yoksullukla mücadele ve sürdürülebilir kalkınma amacıyla kurulan “İlk Umut Yoksullukla Mücadele ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği” Sarıoğlu Otel’de kurucu üyelerin katılımı ile düzenlenen basın toplantısıyla ilan edildi.

Dernek faaliyetleri hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Yıldırım, yoksullukla mücadeleyi temel hedef aldıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Hedefimiz, ulusal ve uluslar arası kurumlarla işbirliği içinde olmak, yoksulluğun ortadan kaldırılması için küresel düzeyde belirlenen hedeflerin yerel düzeyde gerçekleştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak; bu kapsamda merkezi hükümetin ve yerel yönetimlerin yanı sıra sivil toplumun bu mücadeleye katılımını sağlamak ve bir bütün olarak Türkiye toplumunu yoksullukla mücadele konusunda duyarlı hale getirmektir” dedi.

Yoksulluğun tüketilmesi ve sürdürülebilir kalkınmaya katkı sunacak çalışmalar yapmayı amaç edindiklerini belirten Yıldırım, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı geliştirmek, ihtiyaç sahibi yoksul yurttaşlara gıda, giyim, sağlık, eğitim, yakacak, barınma vs. hususlarda her türlü yardımda bulunmak; ekonomik istihdamlarını kendilerinin sağlamasına dönük çalışmalar yürütmek, bu yönlü destek-kaynak sunmak ve teşvik etmek amacıyla aşağıda isimleri yazılı olan ,kurucular kurulu üyeleri ile bir araya gelerek ‘İlk Umut Yoksullukla Mücadele ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’ adı altında bir dernek kurmuş bulunmaktayız.

Derneğimiz, aile içerisinde çalışma ihtimali bulunmayan veya hayatını iademe ettirecek düzeyde maddi kaynaklara ulaşma imkanı olmayan aileleri kendisine hedef kitle olarak belirlemiştir. Derneğimiz bu prensip dahilinde belirlenen ailelere insan onuruna uygun yöntemlerle ulaşmayı hedeflemektedir. Bu çerçevede ilk etapta belirlenen ailelere kuracağımız gıda bankası yoluyla her ay düzenli olarak gıda yardımı yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

İlk Umut Yoksullukla Mücadele ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Kurucular Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Cihat Yıldırım, Mustafa Taşkesen, Mustafa Balun, Cigerhun İnce, Erdal Aydemir, İlhan Çakabay, Abdulkerim Batkitar, Abdulkerim Kaya, Yılmaz Küçüköner, Fırat Anlı, Muhammed Baynal, Serhat Gümüş, Hasbi Barca, Adnan Sarı, Ender Beyazyıldırım, Kenan Nihat Elçi, Ahmet Erdem, Mehmet Ali Yurtsever ve Şemsettin Koç.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...