Çalbay: “Olay insanlık dışı”
16 yaşındaki E.Aʹya yapılanları insanlık dışı olarak nitelendiren Ak Parti İl Başkanı Çalbay, “Yargı sürecinin kamuoyunun vicdanını rahatlatacak şekilde neticelenmesini ümit ediyoruz” dedi.
426 defa okunmuş - 20 Haziran 2013 - Perşembe 12:35
Ak Parti Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay, 16 yaşındaki E.A’nın 5 uzman çavuş tarafından cinsel istismara uğratıldığı, yönündeki haberin, kan dondurucu olduğunu söyledi.

Örfüne ve geleneğine bağlılığıyla bilinen bir yörede bu tarz ahlaksız ve insanlık dışı bir eylemin gerçekleşmesinin, toplumu derinden sarsacak ve toplumda infial yaratacak bir durum olduğunu belirten Çalbay, şunları söyledi:

“Bu olay sadece bir ailenin, bir yörenin sorunu değil, tüm ilin, hatta tüm Türkiye’nin sorunudur. Kimsenin böyle ağır ve vahim bir olaya kayıtsız kalma gibi bir lüksü olamaz. 5 Kamu görevlisinin küçük bir kız çocuğuna karşı böyle defalarca böyle bir eylemi gerçekleştirmesi, insanlıktan ve ahlaktan nasibi alamamanın en açık ve en acı örneğidir.
Olay hakkında yargı süreci başlatılmış olsa da, bu sürecin son derece hassas, adil ve kamuoyunu tatmin edecek şekilde ilerlemesi ve neticelenmesi hepimizin tek arzusudur. Kamuoyu bu soruşturmayı ve neticesini dikkatle ve hassasiyetle takip edecektir.
Ak Parti olarak bu tarz çirkin ve insanlık dışı eylemleri kınıyor ve failler hakkında devam etmekte olan yargı sürecinin kamuoyunun vicdanını rahatlatacak şekilde neticelenmesini ümit ediyoruz” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...