Yeşilliği koruma adına huzuru bozuyorlar
BİŞHAK Başkanı Tan, Gezi Parkı eylemleri için, “Sözde yeşilliği koruma adına iç huzuru bozmaya çalışıyorlar” dedi.
378 defa okunmuş - 19 Haziran 2013 - Çarşamba 10:50
Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Olağanüstü Genel Kurul sonrası yönetim kurulu başkanlığına seçilen Naim Tan, yeni yönetim ile basın toplantısı düzenledi.

Geçtiğimiz hafta yapılan seçim sonucunda yeni yönetimi devraldıklarını belirten Tan, şunları söyledi:

“Genel Kurul’da üyelerimiz şahsım ve arkadaşlarıma başkanlık ve yönetim kurulu görevini layık gördükleri için kendilerine müteşekkiriz. Yeni yönetim olarak Şehit Aileleri ve Gazileri Derneğimizi en iyi şekilde temsil etmek ve yüceltmek için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Dernek olarak; birliği, beraberliği, kardeşliği ve dayanışmayı geçmiş ve geleceğimize en iyi şekilde sahip çıkmayı ana gaye edineceğimizi belirtmek istiyorum. Amaçlarımızı en hızlı ve etkin olarak gerçekleştirmek istiyoruz. Amaçlarımız arasında hastalık, ölüm ve düğün gibi etkinliklerde her türlü imkânlarımızla maddi ve manevi olarak üyelerimizin yanında olmak ve sorunlarını .çözme hedefimiz var. Üyelerimizle kurumlar arasında köprü vazifesini göreceğiz. Bundan önceki yıllarda derneğimize emeği geçen tüm arkadaşlara huzurlarınızda teşekkür eder bundan sonraki yaşantılarında ve alacağı görevlerde kendilerine başılar diliyoruz” dedi.

Ülke gündemini de değerlendiren Tan, Gezi Parkı olaylarının da dış mihraplı olduğuna dikkat çekerek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“Malumunuz son günlerde gezi parkında yaşanan olaylar dolayısı ile ülkemizde iç huzuru bozmaya çalışan bazı marjinal gruplar ortaya çıkmıştır. Sözde yeşilliği koruma amaçlı olan bu provakatif eylemler, zamanla gerçek yüzünü göstermiş ve asıl amacın ülkemizin güçlenmesini hazmedemeyen dış mihrapların da etkisi ile ortaya çıkmış, huzuru bozmaya yönelik hareket olarak şekillenmiştir. bu marjinal gruplar ve onların destekçisi olan sözde ülke aydınları ve yabancı devletler unutmamalı ki bu ülkenin huzurunu bozamayacaklardır. Bu ülkede onlarca askerimiz, polisimiz ve geçici köy korucularımız şehit olurken sözde ulusalcı bu gruplar nerde idiler? Seslerini o zaman neden çıkarmıyorlar da şimdi ne değişti de bu sözde ulusalcı kesimler 3 tane ağaç için kıyameti kopartıyorlar? Dernek olarak söz konusu olayları tasvip etmediğimiz bildirmek isteriz. Olayları şiddetle nefretle kınıyoruz ve lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...