Jandarma, 174. Yıldönümünü Kutladı
Jandarma Genel Komutanlığıʹnın 174.kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı.
320 defa okunmuş - 19 Haziran 2013 - Çarşamba 10:40
1839 yılında kurulan Jandarma Teşkilatı, kuruluşunun 174.yılını Bingöl belediyesi Kültür Merkeziʹnde düzenlediği törenle kutladı.

Törene, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Orhan Gündüz, Belediye Başkanı Vekili Ahmet Gündoğdu, Vali Yardımcıları, Bingöl İl Jandarma Komutanı Kurmay Yarbay Selahattin Mersin, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma yapan Bingöl İl Jandarma Komutanı Kurmay Yarbay Selahattin Mersin güvenlik ve tehdit parametreleri ile geleneksel ve modern kolluk anlayışları hakkında bilgi vererek, jandarma teşkilatının 1839 yılından beri teröristle mücadele başta olmak üzere yasal mevzuatın kendisine verdiği görevleri en zor şartlarda, şehit kanları ile emanet edilen vatan toprağının her karışında, yüreği vatan sevgisi ile dolu yüksek fizik ve moral gücüne sahip, eğitilmiş ve nitelikli personel ile yerine getirme gayreti içerisinde olduğunu belirtti.

Jandarma konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Vali İbrahim Taşyapan ve protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi. Program, İl jandarma Komutanlığı’nda silah, araç ve malzeme sergisiniz gezilmesiyle sona erdi.


Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...