Yüzenada için el ele
Doğa Harikası Yüzenadaʹda bu yıl ilki yapılacak ʹYüzenada Festivaliʹ öncesi ilçedeki işadamları ile toplantı yapıldı.
531 defa okunmuş - 19 Haziran 2013 - Çarşamba 10:34
Bu yıl ilk defa “Doğa Coşkusu” sloganıyla düzenlenecek olan “Yüzenada Festivali” öncesi hazırlıklar yoğun bir şekilde devam ederken, Tertip Komitesi Bingöl’de bazı kurum ve kuruluşları ziyaret etti. Solhan Kaymakamı Şeref Aydın’ın daveti ile de iş adamları ile bir toplantı yapılarak destek talebinde bulundu, iş adamları ise destek çağrısına olumlu karşılık verdi.

Tertip Komitesinin ziyaret ettiği kurum ve kuruluşlar gerekli desteği vereceklerini aktarıp bu etkinliğin Bingöl’ü iyi bir şekilde tanıtılmasına vesile olacağı yönünde görüş bildirdi. Solhan’da ise festival için gerekli mali kaynak için de ilçedeki esnaf ve iş adamları ile toplantı yapıldı.

“Tanıtımımız İçin Yüzenada Büyük Bir Fırsattır”


Solhan Öğretmen Evi Çaybahçesi’nde kahvaltıda buluşan Solhanlı iş adamları ile Tertip Komitesi Yüzenada’yı konuştular. Katılımcıları bilgilendiren Kaymakam Aydın, bu yıl Yüzenada’da ilk etkinliğin yapılacağını ve yapılacak etkinliğin bundan sonraki yıllarda da yapılacak etkinliklerin için yol haritası olacağını belirtti.

Yüzenada’da yapılan çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendiren Kaymakam Aydın, Yüzenada’nın Solhan ve Bingöl için çok önemli olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

“Yüzenada’da bir takım çalışmalar yapıldı ve çalışmalar devam ediyor. 29-30 Haziran 2013 günlerinde yapacağımız etkinlik ile Yüzenada’mızı tanıtacağız. Bu etkinliğimize Bingöl ve ilçelerinden olduğu gibi dışarıdan da misafirlerimiz olacaktır. Yüzenada’nın tanıtımı gerekiyor ve biz de tanıtımını yapacağız. Tanıtım için desteğe ihtiyacımız vardır. Bu desteği de Solhanlılar olarak bizler sunacağız. Yüzenada’ya sahip çıkacağız ve süreci iyi değerlendirirsek Yüzenada Bingöl’ün Turizm Kalbi olacaktır. Bingöl, turizm açısında istediğimiz noktadan uzak bir yerdedir. Bu anlamda Yüzenada, bizim için büyük bir fırsattır. İnsanlarımızın ne kadar iyi ve misafirperver olduklarını göstermemiz lazım. Yüzenada Solhan’a da büyük bir kazanım olacaktır. İlerde Yüzenada’ya gelen ziyaretçiler İlçeyi de ziyaret etmek isteyecektir. Bu da ilçeye kazanım sağlayacaktır. Yüzenada’da yapacağımız etkinliğimizin ana sponsoru Kalehan Enerji A.Ş.’dir. Onlar da Yüzenada’nın bizim için ne kadar değerli olduğunun farkındalar. Solhanlı iş adamları olarak da sizlerden imkânlar doğrultusunda destek bekliyoruz. Kısa vadede değil ama uzun vadede Yüzenada ilçenin kalkınmasına katkı sağlayacaktır. Destek veren herkese şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıya katılan iş adamları, gerekli desteği vereceklerini dile getirip, hayırlara vesile olması temennisinde bulundular.
Toplantıya Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, Arakonak Belediye Başkanı Nazmi Çalışan, Tertip Komitesi Üyeleri ile Solhanlı İş adamları katıldı.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...