Yollar asfaltlansın
Altyapı çalışmalarıyla tahrip olan yollarda çıkan toz – topraktan rahatsız olan halk, üstyapı çalışmalarına başlanılmasını bekliyor.
635 defa okunmuş - 19 Haziran 2013 - Çarşamba 10:09
Şehrin kökleşmiş sorunları geçen yıl birbiri ardına yapılan kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu ihaleleri ile çözüme kavuşuyor.

Kaleönü, İnönü ve Kültür Mahallelerinde şebeke hatlarının tamamının bitirilirken, şehir genelinde çalışmaların yaklaşık olarak yüzde 80 oranında tamamlandığı öğrenildi.

Altyapı çalışmaları devam ederken, 15 Nisan 2013 tarihinde 20 firmanın katılımı ile ihale edilen Bingöl merkez üstyapı yapım ihalesine 3 firmanın yaptığı itiraz değerlendirilerek karara bağlandı. Bingöl merkez Üstyapı ihalesini 38.278.604,50 TL bedel ile (yüzde 33 tenzilatla) Karyol İnş.-Siba İnş.-Şiras İnş. ortak girişimi kazandı.

“Üstyapıda geç kalınmasın” çağrısı

Altyapı çalışmaları nedeniyle çarşı merkezi ve mahallelerde cadde ve sokaklar toz – toprak olduğu için araç sürücüleri başta olmak üzere vatandaşlar büyük sıkıntılar çekiyor. Altyapı çalışmalarının memnuniyet verici olduğunu dile getiren halk, üstyapı çalışmalarının gecikmemesi için Belediyeye acil çalışma çağrısında bulundu.

Üstyapı yapı işinin, sözleşme imzasından sonra 210 takvim gününde bitirilme şartının bulunduğu öğrenildi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...