5ʹli Çeteye Özenenlerin Hevesleri de Kursaklarında Kalacaktır
Eğitim Bir-Sen Bingöl Şube Başkanı Kava, Gezi Parkıʹnı bahane ederek sokağı ısıtmaya çalışanların heveslerinin kursaklarında kalacağını söyledi.
577 defa okunmuş - 18 Haziran 2013 - Salı 11:51
Eğitim Bir-Sen Bingöl Şube Başkanlığı Yunus Kava, Taksim Gezi Parkı’nda birkaç ağacın yerinin değiştirilmesi bahanesiyle başlayan olaylar için “Marjinal grupların, ajanların, faiz lobisinin yerli (!) uzantılarının dahil olmasıyla kırılma yaşayan ve 28 Şubat’ın psikolojik harekâtını andıran her türlü yol ve yöntemle darbeye yelteneler, milletin oynanan oyunu ve bunun arka planını fark etmesiyle birlikte boylarının ölçüsünü almışlardır” dedi.

Kava, “Bundan sonra görev STK’ların” diyen 28 Şubat döneminin Genelkurmay Başkanı Karadayı’dan emir alarak sokağı ısıtma görevini harfiyen uygulayan “Sivil 5’li Çete”nin milletin yüzüne bakamaz hale gelmesinden ders çıkarmayan çakma sivil toplum örgütlerinin, faiz lobisinin ve sponsorların ırgatlığına soyunduklarını ifade etti.

“Milletin gözünün içine baka baka entrikalara devam ediyorlar”
“Dün İMF, ABD ve uluslararası kapitalizme kahrolsun diyenler Bugün uluslar arası kapitalizmin atardamarı bankaların sponsorluğunda Batı ve ABD desteğiyle kapitalizm ‘yaşasın’ istiyor” diyen Kava, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Ülkemizde yıllardır sürdürülmeye çalışılan kardeş kavgasının bitirilmeye çalışıldığı bir dönemde, kararlı adımların atılmasından rahatsızlık duyanların, kan duracak diye kanı donanların boş durmaması milletin gözünden kaçmamaktadır. ‘Kürt sorunu neden hala çözülemiyor’ deyip eylem yapanlar bugün sorun çözülme sürecine girince çark ediyor. Ancak hepsinde gördüğümüz dün mücadele ederek ürettikleri değerleri bugün tüketiyorlar. ‘Mesele Gezi Parkı değil arkadaş, hala anlamadın mı’ diyenlerin, milletin ne yapılmak istendiğini hala anlamadığını düşünerek ısrarla içinde oldukları kirli oyuna devam etmeleri pişkinlikten de öteye geçmiştir. SOROS ve OTPOR taktikleri ile halkı manipüle etmeye çalışanlar, içine düştükleri kirden arınmak, tövbe etmek ve milletten özür dilemek yerine, milletin gözünün içine baka baka entrikalara devam etmelerini ve yüzsüzlükten ödün vermemeye çalışmalarını anlamakta zorlanıyoruz.”


Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...