Eğitim-Sen Karlıovaʹnın sorunlarını raporlaştırdı
Eğitim-Sen Karlıova Temsilciliği 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılı Değerlendirme raporu adında Karlıova ilçesindeki eğitim sorunları ve eğitim sorunları nasıl çözülür anlamında bir dosya hazırlayarak, ilçe milli eğitim müdürlüğüne teslim etti.
468 defa okunmuş - 17 Haziran 2013 - Pazartesi 12:14
Eğitim-Sen Karlıova İlçe Temsilciliğinin 3 ayrı dosya haline getirdiği rapor Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Karlıova Kaymakamlığı ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğüne sunacağı raporu teslim etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Karlıova Eğitim-Sen yetkilileri: “Eğitim sistemi ve okullardan, sürekli değişen bir dünyada özgür, eleştirel düşünebilen, sorumluluk sahibi, sosyal sorunlara duyarlı ve demokratik değerlere sahip bireyler yetiştirmesi beklenir. Karlıova Eğitim-Sen İlçe Temsilciliği olarak, sendikamızın tüzüğünde yer alan ʹEğitim-Sen Toplumun bütün bireylerinin, temel insan hakları ve özgürlükleri doğrultusunda, herkesin kendi anadilinde, cins ayrımcı olmayan, eşit demokratik, laik, bilimsel, parasız ve kamusal nitelikli eğitim görmesini savunur.ʹ anlayışı ile hareket etmekteyiz. Bu nedenle geçmiş yılların bir değerlendirmesini ve 2013-2014 eğitim öğretim yılına etkili olarak başlamak için bir çalışma hazırladık. Burada amaç demokratik anlayışlarda olması gereken eleştiri hakkımızı kullanarak nitelikli bir eğitim ortamının oluşmasına bir nebzede olsa da katkı sağlamaktır. İlçemizde var olan eğitim sorunları ile yüzleşerek, ilgili kurumlarda ve toplumda farkındalık yaratmaktır. Bu çalışmayı hazırlarken ilçemizde çalışan okul idarecilerinin, öğretmenlerin ve velilerin bilgilerine başvurarak hazırladık. Yani bu sorunlar gerçekten var olan ve yüzleşilmesi gereken sorunlardır. Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası olarak yereli önemsiyor ve yerelde ki değişimlerin merkezi de etkileyeceğine inanıyoruz. Eğitim ve öğretimin kanun, yasa, yönetmenlik ve mevzuatlarla yöneltildiği konusunda hepimiz hem fikiriz. Ancak uygulama noktasında Ankara şehir merkezi ile Karlıova ilçesi Sarıkuşak Köyü’nde aynı yönetmenlikleri aynı oranda uygulamanın mümkün olmadığını da hepimizin bilmesi gerekmektedir ve Karlıova’da uygulamalara bu yaklaşımla bakıp ele almalıyız” dediler.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...