Genç Yeni İşverenlerini Yetiştiriyor
Genç Belediyesi ile KOSGEB arasında imzalanan protokol kapsamında çoğunluğu bayanlardan oluşan 30 kişiye 70 saat süreyle uygulamalı girişimcilik eğitimi veriliyor.
457 defa okunmuş - 17 Haziran 2013 - Pazartesi 12:06
Alınacak olan eğitimi tamamlayan kursiyerler projelerini hazırlayıp KOSGEB’e sunduklarında proje onaylanırsa 30 bin lira hibe, 70 bin lira kredi alabilecekler.

Konuya ilişkin olarak Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç: "iş yapacak, Gençʹte taş üstüne taş koyacak, istihdam oluşturacak herkesin yanındayız. Çözüm süreciyle birlikte bölgemizde sağlanan istikrar ortamı yatırımcıların ilgisini Bingölʹe çekmiştir. Bu noktada bizlerde belediye olarak, şu an için 30 vatandaşımızın eğitim ve destek görmeleri için proje hazırladık. Bu projemizin akabinde sertifikalarını alacak olan kursiyerler, kendi işlerini kurup artık iş verebilecek potansiyele sahip olacaklardır" dedi.

Genç Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim hakkında bilgi veren eğitim destek uzmanı Mehmet İnat: "Kurs sırasında girişimci adaylarımıza iş planı hazırlama, pazarlama ve satış, üretim yönetimi, stratejik planlama, finansal yönetimi gibi konularda bilgiler verip işletmecilerimizin ayaklarını yorganlarına göre uzatmalarını öğretiyoruz" dedi.

İlk etapta 30 kursiyerle başlayan eğitimin proje koordinatörlüğünü yapan Bingöl Life dergisi imtiyaz sahibi Nurgül Aktekin ise proje hakkında şu bilgileri aktardı: "Hükümet teşvik ve yatırım konularında hibe ve kredileri ile girişimcileri tam anlamıyla desteklemekte. Bizde Gençli vatandaşlarımızın teşviklerden yararlanması için bu eğitimi organize ettik ve talep durumunda bu eğitimler tekrarlanacaktır. Bu anlamda genç girişimcilere verdiği destekten dolayı Genç Belediye Başkanımız Sayın Abdurrahim Ariç’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...