Kültürʹde Moloz Sıkıntısı
Kültür Mahallesiʹnde inşaat molozlarının yol kenarlarına atılması tepki çekti.
530 defa okunmuş - 15 Haziran 2013 - Cumartesi 12:55
Duruma tepki gösteren vatandaşlar, molozların çevre kirliliğini ve insan sağlığını tehdit ettiğini söylediler.
İnşaat sezonun yoğun olduğu mahallelerden biri olan Kültür Mahallesinde ikamet eden mahalle sakinlerinden Nihat Aksoy, Bingöl Belediyesine bağlı ekiplerin inşaat alanlarını kontrol etmediğini ileri sürdü.
İnşaat firmalarının molozları gelişigüzel yol kenarlarına döktüğünü söyleyen Aksoy, “Tozdan dolayı pencerelerimizi açamıyoruz. Dökülen molozlar aynı zamanda yol trafiğinde aksamalara neden oluyor. Durumu Bingöl Belediyesi İmar Müdürlüğü’ne bildirdim ancak gerekli çalışmalar yapılmadı. İnşaat Mühendisleri Odalar Birliği de duruma tepkisiz. Kendileri de bu işlerin içinde olduğundan dolayı bu tür durumlara göz yumuyorlar. Biz mahalle sakinleri olarak inşaat firmasını ve gerekli mercileri uyarmamıza rağmen ilgisiz kaldılar” şeklinde tepki gösterdi.
Belediye: İnşaatlar düzenli olarak kontrol ediliyor
Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü ise, Belediye ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne bağlı İnşaat Kontrol elemanlarının şehir merkezinde yapımı devam eden inşaatları düzenli olarak kontrol ettikleri öne sürülerek, “Söz konusu inşaat alanlarında meydana gelen veya gelebilecek aksaklıklar tespit edilip, gerekli işlemler yapılmaktadır. Ayrıca Kültür Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşların 14.06.2013 Cuma günü belediyeye yaptıkları şikayet üzerine, aynı gün içerisinde Bingöl Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne bağlı İnşaat Kontrol elemanları tarafından olaya yerinde müdahale edilerek, söz konusu moloz kaldırtılmış ve ilgililer hakkında gerekli işlemler yapılmıştır” açıklaması yapıldı.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...