Öğrenciler karne aldı
Yavuz Sultan Selim İlk karne dağıtan Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, ailelere, zayıf getiren çocuklara okumayı sevdirme tavsiyesinde bulundu.
430 defa okunmuş - 15 Haziran 2013 - Cumartesi 12:15
2012–2013 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle 411 okulda 62 Bin 646 öğrenci karne aldı. Okullarda düzenlenen törenlerde karne alan öğrenciler, mutluluklarını aileleriyle paylaştı.
Bingöl’deki resmi karne töreni, Yavuz Selim İlköğretim Okulu’nda yapıldı. Törene; Vali İbrahim Taşyapan, Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek, Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İl Emniyet Müdürü Ercan Taştekin’in Şube müdürleri, okul öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
Tören esnasında sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Taşyapan ve beraberindekiler daha sonra öğrencilere karneleri dağıttılar.
Öğrencilerden yaz aylarını iyi değerlendirmelerini isteyen Vali Taşyapan:”bütün öğrenci kardeşlerimi kutluyorum. Yaz aylarınızı iyi değerlendirin bol, bol kitap okuyun” tavsiyesinde bulundu.

En fazla kitap okuyanlar ödüllendirildi
Karne dağıtımından sonra, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen ‘Başarıda hedef 12 için 12 adım’ projesi kapsamında 2012-2013 eğitim-öğretim yılı içerisinde en fazla kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi.

48 bin öğrenci 492 bin sayfa kitap okudu
Yıl içerisinde 258 okulda düzenlenen kitap okuma etkinliklerinde 48 Bin 945 öğrenci toplamda 491 Bin 979 sayfa kitap okudu. Karne töreni sırasında aileler, çocuklarıyla beraber karne heyecanı yaşarken, düzenlenen törenle birlikte Bingöl genelinde 62 Bin 646 öğrenci, üç aylık yaz tatiline girmenin sevincini yaşadı.
Eğitim yılı sonu nedeniyle bir mesaj yayımlayan İl Milli Eğitim Yakup Sarı, geçen eğitim sezonunun başarılı geçtiğini ifade ederek tatile girecek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

"Tatilde bol bol kitap okuyun bilinmeze pencereler açarsınız"

Öğrencilere seslenen Sarı, "Okulunuzu bitirmenin sevincini, arkadaşlarınızla, ailenizle ve bu sonuca ulaşmanızda büyük payı bulunan öğretmenlerinizle birlikte paylaşıyorsunuz. Emeklerinizin karşılığını alıyorsunuz. Elinizdeki karneler bütün bir yılın karşılığı. Kiminiz üzülürken kiminiz sevinecek. Hayat da böyledir zaten. Sevinenlerin her geçen yıl çoğalması dileklerimle tüm öğrencilerimizi gönülden kutluyorum. Başarının sonu yoktur. Unutmayın ki başarı bir varış noktası değil bir yolculuktur. Bu yolun sonu hiç gelmesin sevgili öğrencilerimiz. Üzülen öğrencilerimiz ise bilsinler ki azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz. Başarmak, notlarınızı düzeltmek sizin elinizde. Sizlere tavsiyem yaz tatilinizi planlı ve programlı bir şekilde değerlendirin. Başarının temel anahtarı okumaktır. Tatilde bol bol kitap okuyun. Böylece bilinmeze pencereler açarsınız. Bu pencerelerden içeri bilim süzülür. Böylece sizler de düşünce üreten insanlardan olursunuz. Hiçbir güçlük karşısında cesaretinizi kaybetmeyin. Cesur olun. Arkanızda başarılarınızı izleyen bizler varız, Bu yolda cesaretle, inanç ve güvenle yürüyünüz" dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...