Jandarma Komutanı Değişti
Ağrıʹya atanan Bingöl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yaşarʹın yerine Kurmay Yarbay Selahattin Mersin atandı.
726 defa okunmuş - 14 Haziran 2013 - Cuma 13:19
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı görevinden Ağrı Patnos ilçe Jandarma komutanlığına tayini çıkan Kurmay Albay Etem Metehan Yaşar, çiçeklerle uğurlandı. Uğurlama töreninde duygulanan Yaşar, Bingöllü ve Bingöllüleri çok sevdiğini ve hiçbir zaman da unutmayacağını söyledi.

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı görevini yürütürken, Ağrı Patnos ilçe jandarma komutanlığına tayini çıkan Kurmay Albay Etem Metehan Yaşar için düzenlenen veda törenine Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, iş adamları, köy korucuları ve çok sayıda vatandaşın aralarında bulunduğu yüzlerce kişi katıldı.

Yaklaşık 1 yıl önce Bingöl’de göreve başlayan ve görev yaptığı süre zarfında Bingöllülerin büyük sevgisini toplayan Kurmay Albay Etem Metehan Yaşar, kendisini uğurlamak için gelenlere teşekkür ederek, Bingöl’ü çok sevdiğini, Bingöl’de kısa sürede büyük dostluklar ve arkadaşlıklar edindiğini belirterek, gideceği her yerde Bingöl’ü ve Bingöl insanından övgüyle bahsedeceğini söyledi.

İl Jandarma Komutanlığı kışlasından çiçeklerle uğurlanan Kurmay Albay Yaşar’a yüzlerce araçlık konvoy, Elazığ il sınırına kadar eşlik etti.

Yaşar’ın yerine Mersin atandı
Kurmay Albay Yaşar’ın Bingöl’den ayrılmasıyla boşalan İl Jandarma Komutanlığı görevine Kurmay Yarbay Selahattin Mersin atandı. Bingöl’ün yeni il jandarma komutanı kurmay yarbay Mersin, dün öğle saatlerinde düzenlenen devir teslim töreniyle Kurmay Albay Yaşar’dan görevi devraldı.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...