Uluslararası medyanın ciddi kastı var
Bakan Yılmaz, Gezi Parkı olaylarını kastederek, uluslararası bazı medya kuruluşlarının Türkiyeʹnin modern bir ülke olan vasfını gölgelemek için kasıtlı ve tek yönlü yayınlar yaptığını söyledi.
458 defa okunmuş - 14 Haziran 2013 - Cuma 13:12
Yılmaz, "Ortada çok ciddi bir kasıt var. Türkiyeʹnin başarısını gölgeleme, Türkiyeʹnin örnek olma vasfını gölgeleme çabası var." dedi.

Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsüʹndeki Tarla Günleri programında konuşan Kalkınma bakanı Cevdet Yılmaz, uluslararası medyanın kasıtlı ve tek yönlü olarak Türkiye hakkında yanlış haberler yaptığını ifade etti. Gezi Parkı olaylarını kastederek uluslararası medyanın son günlerde yaptığı haberleri eleştiren Bakan Yılmaz, bu haberleri yapanların Türkiyeʹnin büyümesini istemeyenler olduğunu aktardı.

Türkiyeʹnin son 10 yılda bir sıçrama gerçekleştirdiğini söyleyen Bakan Yılmaz, "Son 10 yılda sağladığımız gelişmeler hepimize gerçekten büyük bir öz güven, umut veriyor. Türkiyeʹnin bu büyümesinden, yörelerimizin harekete geçmesinden hoşlanmayanlar var. Dünyada Türkiyeʹnin geldiği yerden hazzetmeyenler var." dedi.

“Türkiyeʹnin Başarısını Gölgeleme Çabası Var”


Küresel kriz ortamında dahi Türkiyeʹnin son 4 yılda büyümesine devam ettiğine dikkat çeken Bakan Yılmaz, uluslararası medyanın kasıtlı ve tek yönlü haberlerini bu büyüme dayandırarak şunları söyledi: "En son bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 3 gibi bir beklentinin üzerinde bir büyüme görüyoruz. Avrupaʹda eksi büyümeler olurken, sıfır büyümeler olurken ABD, Japonya gibi ülkeler krizle boğuşurken birçok ülkede sorunlar sıkıntılar yaşanırken Türkiye güven veren istikrarlı hükümetleriyle yoluna devam ediyor. Sadece ekonomide değil, sosyal alanda, çevre alanında ve demokraside attığı adımlarla dünyaya örnek olan bir ülkeden bahsediyoruz. Fakat birileri bunu istemiyor. Türkiyeʹnin dünyaya örnek olan modern bir ülke olan vasfını gölgelemek istiyorlar. Bunu uluslararası medyada çok açık bir şekilde görüyoruz. Saatlerce tek yönlü yayınlar yapan uluslararası medya kuruluşlarının bu işi kasıtlı yapmadığını söyleyemeyiz. Ortada ciddi bir kasıt var. Türkiyeʹnin başarısını gölgeleme, Türkiyeʹnin örnek olma vasfını gölgeleme çabası var."

“Gerçeğin Gücü Galip Gelecek”

Bakan Yılmaz, sanal ortamda Türkiye aleyhinde yanlış bir imaj oluşturulmaya çalışıldığını aktararak şöyle konuştu: "Fakat gerçekler sanal olarak oluşturulmaya çalışılan bu imajlardan çok daha güçlüdür. Biz gerçeklerin, hakikatin gücüne inanıyoruz. Sanal ortamlarda ne yaparsanız yapın, hangi kurguları pompalarsanız pompalayın gerçek sonuçta galip gelir. Hakikat er veya geç hükmünü icra eder. Biz doğru politikaları izlediğimiz sürece, sağlıklı bir şekilde kalkınmamıza, gelişmemize, demokratikleşmemize devam ettiğimiz sürece başkaları ne yaparsa yapsın bunların etkisi olmayacaktır. Sınırlı, kısa vadeli belki etkileri olabilecektir ama artık Türkiye güçlü bir ülke. Eski Türkiye değil. Maniple edebilecekleri bir ülke değil. Bunu da bu kriz vesilesiyle bu yaşananlar vesilesiyle bir kez daha dosta düşmana göstereceğiz ve görecekler bunu. Türkiyeʹde güçlü bir hükümet var. Türkiyeʹde güçlü bir lider var. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan. Başbakanımıza hakaret etmeye çalışanlar hiçbir demokratik standarda uymayan, hiçbir ahlaki standarda uymayan, hiçbir insani standarda uymayan bir şekilde hakaret etmeye, çeşitli şekillerde saldırmaya çalışanlar şunu çok iyi bilmeli. Aslında Başbakanʹa saldıran bu milletin iradesine saldırıyor. Gerçek amacı bu milletin iradesini kırmak. Başbakanʹa saldıran aslında Türkiyeʹye saldırıyor. Türkiyeʹnin istikrarına saldırıyor. Başbakanımız sadece kendisine oy verenlerin başbakanı değil. 76 milyonun başbakanı. Bunu böyle bilmemiz lazım."

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...