Diş için çevre illere gitmeyeceğiz
Sağlık – Sen Başkanı Arslan, Diş Hekimliği Fakültesiʹnin topluma sağlık hizmetlerinin sunulması açısından en az Tıp Fakültesi kadar önemli olduğunu söyledi.
544 defa okunmuş - 14 Haziran 2013 - Cuma 11:55
Sağlık – Sen Bingöl Şube Başkanı Bilal ARSLAN, Bingöl Üniversitesi’nde açılacak olan Diş Hekimliği Fakültesi ile ilgili olarak Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş’ı tebrik etti.

Sağlık – Sen Bingöl Şube Başkanı Bilal Arslan, Bingöl Üniversitesi bünyesinde açılacak olan Diş Hekimliği Fakültesi için alınan onay nedeni ile Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş’ı ve Bingöl Üniversitesi yönetimini tebrik etti.

Sağlık – Sen Bingöl Şube Başkanı Bilal Arslan, konu hakkında şunları söyledi:

“Bingöl Üniversitesi yeni olmasına karşın hem akademik anlamda hem de fiziki altyapı anlamında hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyümektedir. Son olarak Diş Hekimliği Fakültesi kurulması için onay alınmıştır. Diş Hekimliği Fakültesi topluma sağlık hizmetlerinin sunulması açısından en az Tıp Fakültesi kadar önemlidir. Diş hekimliği uzmanlık alanlarında hizmet almak zorunda olan halkımız, çevre illerdeki sağlık kurumlarına gitmek zorunda kalmaktadırlar. Diş Hekimliği Fakültesi, halkımızın bu sorunlarını büyük oranda çözümleyecektir. Bingöl Üniversitesi’nin gelişip büyümesinde ve son olarak Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilimizde kurulmasında büyük emek harcayan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş’ı ve kendisinin şahsında tüm ekibini tebrik ediyor, Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...