ABʹden STKʹlara Hibe Desteği
Sivil Toplum Örgütleri Arasında Diyalogun Geliştirilmesi programı kapsamında hazırlanacak projelere 50 bin Euroʹya kadar hibe verilecek.
409 defa okunmuş - 14 Haziran 2013 - Cuma 11:47
Bingöl Valiliği AB Proje Koordinasyon Merkezi tarafından sivil toplum kuruluşlarına yönelik ‘Güncel hibe teklif çağrılarının tanıtımı’ toplantısı düzenlendi.

AB Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Mahmut Buyankara, verilen hibelerin amacı ve başvuru yolları hakkında bilgi verdi.

Sivil Toplum Örgütleri Arasında Diyaloğun Geliştirilmesi programı kapsamında hazırlanacak projelere 30 bin ila 50 bin Euro arasında hibe verileceğini belirten Buyankara, bu teklif çağrısı ile, STK’lar arasında iyi yapılandırılmış bir diyalog kültürünün gelişimine katkı sağlanması yoluyla sivil katılımın güçlendirilmesinin hedeflendiğini ifade etti.

Programa son başvuru tarihinin 29 Temmuz 2013 tarihi olduğunu belirten Buyankara, programa başvurabilmek için tüzel kişiliğe sahip olmak, kâr amacı gütmemek, Sivil Toplum Örgütü olmak, Avrupa Birliği’ne üye devlette veya Türkiye’de kurulmuş olmak, bu hibe programının son başvuru tarihinden en az 12 ay öncesinde kurulmuş olmak, eş-başvuranlar ve bağlı kuruluşlar ile birlikte projenin hazırlanması ve yönetiminden doğrudan sorumlu olmak, aracı olarak faaliyet göstermemek şartlarının arandığını söyledi.

Proje Uzmanı Aziz Bayındır ise, AB’nin güncel hibe duyuruları hakkında bilgiler verdi.
AB hibeleri ile ilgili en güncel bilgilerin Avrupa Birliği Bakanlığı sitesinde yer aldığını belirten Bayındır, hibelerden haberdar olmak için bakanlık sitesinin ziyaret edilmesini istedi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet Alper Çığ, ilçe kaymakamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...