Çapakçur unutuldu mu?
Her seçimde vaatler arasında yer alan Çapakçur Köprüsü, “Viyadük mü, köprü mü?” tartışmalarının gölgesinde kaldı.
862 defa okunmuş - 14 Haziran 2013 - Cuma 11:14
Adeta Bingöl’ün simgesi haline gelen Çapakçur Köprüsü’nde her yıl onlarca kaza meydana geliyor, kışın ise araçlara geçit vermiyor. Artan nüfusa ve araç trafiğine cevap veremez hale gelen Çapakçur Köprüsü’nün yenilenme talebi ise yıllardır karşılanmayı bekliyor.

Neredeyse her seçimde vaatler arasında yer alan Çapakçur Köprüsü, bu yılda çözümün yerine “Viyadük mü, köprü mü?” tartışmalarının gölgesinde kaldı. Bir yılı aşkın bir süredir Etüt çalışmalarına başlandığı açıklanan projenin hala somutlaşmaması tepki çekiyor.

Müsteşar, Çevre Yolunun tamamlanmasını şart koşmuştu

Mart ayında Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile birlikte Çapakçur köprüsünde inceleme yapan aştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Soluk, viyadük değil de yeni bir köprü yapılabilineceğini söylemiş, viyadükü altından su geçmeyen, köprüyü de altında su geçen yapı olarak tarif etmişti. Soluk, Çapakçur’un yapılabilmesi için çevre yolunun bitirilmesi şartını koşmuştu.

Çevre Yolu tamamlanırsa Çapakçur Belediye sorumluluğuna geçecek
Oysa Çevre Yolu’nun tamamlanması ile Çapakçur Köprüsü Karayolları ağından çıkarak Bingöl Belediyesi sorumluluğuna geçecek. Bingöl Belediyesi’nin bir kaç yıllık bütçesinin tamamının aktarılması ile Çapakçur’a bir köprü yapılacağı biliniyor.

Halk “Viyadük mü, köprü mü?” tartışmalarının aksine kış şartları ve trafik yoğunluğuna cevap verebilecek bir yapı istiyor.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...