Olimpiyat Çocukları, Vali ve Belediye Başkanını Ziyaret Etti
TÜRKÇEDER tarafından Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen 11.Türkçe Olimpiyatlarıʹnın Bingöl etkinliği sonrasında ilde bulunan öğrenciler, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan ve Belediye Başkanı ziyaret etti.
355 defa okunmuş - 13 Haziran 2013 - Perşembe 12:23
Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatlarıʹnın Bingöl etkinliği sonrasında ilde bulunan öğrenciler, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan ve Belediye Başkanı Serdar Atalayʹı ziyaret etti.

Bingöl Girişimci İşadamları Derneğiʹnin ev sahipliğinde gerçekleşen Dil ve Kültür Festivali sonrasında ilde bulunan çocuklar Bingöl Valisi İbrahim Taşyapanʹı ziyaret etti.

Vali Taşyapan, gelen heyeti ayakta karşılayarak hepsi ile tek tek tokalaştı. Öğrencilerle sohbet eden Taşyapan, öğrencilerin geldikleri ülkeler hakkında bilgi aldı. Şarkı yarışması finalistlerinden Azerbaycanlı Ayhan Bünyadzade ise bir ilahi söyledi. Daha sonra heyet sorumlusu öğretmene teşekkür eden Taşyapan, "Aslında çocuklarımıza sadece Türkçeʹmizi öğretmiyorsunuz, dilimizin yanı sıra kültürümüzü de öğretiyorsunuz." dedi.

Belediye Başkanı Serdar Atalay ise Dil ve Kültür Festivali sloganı olan ʹEvrensel Barışa Doğruʹ cümlesine vurgu yaparak;"İnşallah bu çocuklar, kendi devletlerinin değişik kademelerinde görev alıp, Türkiye adına lobi faaliyeti yürüteceklerdir. Bu aslında ülkemizin çok ciddi bir potansiyelini de dünya hinterlandına taşımış oluyor. Burada hem bu çocukların iyi bir insan olması adına hem de Türkiye dostu bir birey olarak yetişmesi ülkemiz adına ciddi bir kazanım olarak geri dönecektir." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Bingöl Valisi Taşyapan ve Belediye Başkanı Atalay kendilerini ziyaret eden heyete hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...