Kentsel Dönüşüm Alanı Genişletilmeli
Bingölʹün fay hattı üzerinde bulunduğuna dikkat çeken Mehmet Savaş, depremlerde daha fazla can kaybı yaşanmaması için Kentsel Dönüşümün Bingölʹdeki diğer mahallelerde de uygulanması gerektiğini söyledi.
696 defa okunmuş - 12 Haziran 2013 - Çarşamba 09:21
Bingöl Belediyesince 13 mahallede yürütülen kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu projelerinin şehir için önem arz ettiğini belirten Mehmet Savaş, “Katı atık bertaraf ve arıtma tesisi projeleri ile kentsel dönüşümün de hesaba katıldığında bunları mega projeler olarak nitelendirmek mümkün” dedi.

Yürüyen projelerin tamamlanmasıyla şehrin yeni bir görünüme kavuşacağını ifade eden Savaş, şunları söyledi:

“Yapılan çalışmalar sonrası STK’lar, muhtarlar ve halkın bu güne kadar ki haklı talepleri karşılanmış olacaktır. Altyapı çalışmaları sonrası üstyapı çalışmalarının da tamamlanması ve Çapakçur Köprüsü’nün yeniden inşası ve Çapakur Vadisi’nin de ıslahı ile Bingöl bir modern Kent görünümüne kavuşacaktır.”

“Kentsel Dönüşümün alanı genişletilmeli”

Savaş, “Şuan da 7 milyarlık Dünya nüfusunsun yarısı şehir merkezlerinde yaşıyor. Bingöl2de de durum farksız değil. Ülkemizin özelliklede ilimizin deprem kuşağında olması nedeniyle sağlam konut stokuna ihtiyacımız var. Bingöl’de ekonomik ömrünü tamamlamış çok sayıda konutun olduğu tahmin ediliyor. Olası bir depremin felakete dönüşmemesi için Bingöl’de konutların incelenmesi gerekmektedir. Artık depremde daha fazla kayıp vermemek için sağlam yapılar inşa edilmelidir. İnönü ve Kültür Mahallesi’nde uygulanacak olan Kentsel Dönüşüm proje alanlarının kapsamı genişletilerek Bingöl’deki mahallelere de yayılmalıdır” dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...