Halkoyunları Ekibi Türkiye Birincisi
Bingöl Gençlik Merkezi Halkoyunları Ekibi, Türkiye finalinde ʹen iyi performansʹ ödülüyle bir kez daha adını birinciliğe yazdırdı.
713 defa okunmuş - 12 Haziran 2013 - Çarşamba 09:16
04-06 Nisan 2013 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Halkoyunları Grup Yarışması’nda 18-24 Yaş Geleneksel Düzenlemesiz Dalda en iyi performans ödülüyle ‘Halay’ kategorisinde birinci olan Bingöl Gençlik Merkezi Halkoyunları Ekibi, 7-9 Haziran 2013 tarihleri arasında yine Antalya’da yapılan Türkiye Finali Yarışması’nda da adını birinciliğe yazdırdı.

Bar, Horon, Zeybek, Karşılama ve Halay kategorilerinde yapılan Türkiye Finali’nde halay dalında birinci olarak son yıllarda yakaladığı Türkiye Birinciliği başarısını bu yıl da devam ettiren Bingöl Gençlik Merkezi Halkoyunları Ekibi, Antalya’daki Bingöllülerin de yoğun ilgi gösterdiği yarışmada üstün performansı ve kartal oyunuyla hem jüri üyelerini, hem de izleyenleri büyüledi.

Yarışmayı birincilikle tamamlayan Bingöl Gençlik Merkezi Halkoyunları Ekibinin antrenörlerinden Emre Aydın, emeklerinin boşa çıkmadığını söyledi ve hedeflerine ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.

Aydın: “Sporcularımızı yürekten kutluyor, Bingöl Belediye Başkanımız Sayın Serdar Atalay’a, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Erdal Arıkan’a, Gençlik Merkezi Müdürümüz Sayın Muzaffer Kalabalık’a, Bingöl Halkoyunları Araştırma Derneği Başkanımız Sayın Ahmet Caf’a da desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. İnşallah bu destekler sayesinde bu başarımız her daim devam edecektir”
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...