6 Okula Beyaz Bayrak
Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğüʹnce 2012-2013 eğitim öğretim yılı çerçevesinde sürdürülen “Beyaz Bayrak” projesinde, belirlenen kıstaslara uyan altı okul Beyaz Bayrakla ödüllendirildi.
403 defa okunmuş - 12 Haziran 2013 - Çarşamba 08:58
Dün saat 14.00’da Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlenen Beyaz Bayrak ödül törenine; Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Yakup Genç, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fikret Bozaba, Milli Eğitim Şube Müdürü Cevdet Ataoğlu, İl Halk Sağlığı Şube Müdürü Zeki Budan, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Şube Müdürü Cevdet Ataoğlu,Okullardaki ortak kullanım alanlarının temiz ve hijyenik olması gerektiğine vurgu yaparak:”Temiz okul sağlıklı okul projesi kapsamında Beyaz Bayrak ödülü alan okullarımızın artmasını istiyoruz. Beyaz Bayrak alma başvurusunda bulunan okullar İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcilerinden oluşun komisyonca okul sağlığı denetim formunda belirtilen kriterler dikkate alınarak değerlendirilir.”Dedi.

Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Karşıyaka Anaokulu, Kardelen Anaokulu, Saray Anaokulu ve Şehit Serkan Gencer Ortaokulu Beyaz Bayrak ve plakette ödüllendirildi.

Beyaz Bayrak Nedir?
Beyaz bayrak, yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla çocukların eğitildiği okulların temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak, Milli Eğitim Bakanlığıʹnın Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi sonucu, bu konuda gayret gösteren okullara veriliyor.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...