CHPʹli Kurban Bakan Yılmazʹı kutladı
CHP İl Başkanı Kurban, SÜTAŞ yatırımının Bingölʹe kazandırılmasına katkı sunan Bakan Yılmazʹı kutlayıp, yatırımın gerçekleşmesi için de Devletin alt yapı, eğitim, kredi, teşvik gibi çalışmalara da hemen başlanmasını beklediklerini söyledi.
692 defa okunmuş - 12 Haziran 2013 - Çarşamba 08:52
CHP Bingöl İl Başkanı Mustafa Kurban, SÜTAŞ A.Ş’nin Bingöl’deki yatırımını çok anlamlı ve önemli bir yatırım olarak gördüklerini belirterek, “Hem Bingöl coğrafyasına, hem de Bingöl insanına uyan bir projedir” dedi.
Bingöl coğrafyasının özellikle yaz aylarında mera hayvancılığına çok uygun bir alan olduğuna dikkat çeken Kurban, şöyle konuştu: “Bingöl çobanları şiirinde de anlatıldığı gibi, bizim atadan kalma mesleğimizdir.
Sayın Bakanımız Cevdet Beyin bu projede önemli katkıları olduğu aşikârdır. Kendisini kutluyoruz. İlk adımı atılan bu projenin süratle hayata geçirilmesini, gerek Sütaş Holdingin gerekse Devletin alt yapı eğitim kredi, teşvik gibi çalışmalara hemen başlanmasını da beklemekteyiz.”

Kurban, “Bölgemizdeki karayollarının başlatılan çalışmaları bitirilirse, havaalanı açılırsa, hayali teşvik ve destekleme paketleri yerine, gerçekçi kalkınma programları uygulanıp bölgeler arasındaki uçurum kapatılırsa, Sosyal Hukuk Devletinin gerekleri yerine getirilmiş, toplumda da barış ve huzur sağlanmış olur” dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...